Hararet Sorunu

Erdem edirne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 astra 1.4 T var. yaklaşık bir aydır hararet göstergesi arada 90 nın üzerine çıkıyor. 95-100 kadar geliyor. Sonra yüksek sesli bir fan sesi ile tekrar araç 90 iniyor. Özellikle araçta beş kişi varken zorlandığında bunu yapıyor. Bu arada arabanın içinde 2500 devirden sonra sürahiden bardağa su koyarsınız ya öyle bir su sesi geliyor.
Önce usta hararet müşirini değiştirdi. Tamam denedik oldu dedi. Daha o gece sorun tekar yaptı.
Sonra gelen su sesi ile alakadar olabilir. Petekler tıkanmıştır. Tam anlamıyla Devir daim yapamıyordur dedi. Temizlettik 3-4 gün kadar sorun yoktu. Şimdi tekara su sesi gelmeye başladı. Tabii hararet te 90 ' arada geçiyor.
En son antifiriz konulan yere bir alet koydu. Sistemde hava varmı diye bakmak için zannediyorum. Silindir kapağında çok küçük bir çatlak olabirlir dedi. Oradan sisteme hava giriyordur. dedi
Bende bilemedim deneme tahtası gibi olduk. başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Buyuk ihtima hava var. Motor suyunun gecti kalin boruyu araba sogukken sogutma suyunun kabinin kapagini acarak motoru calistir ve boruyu sık sık birak su kabinin icindeki suyun azaldigini goreceksin. Bi muddet yaptiktan sinra suyu tamamla kapat kapagi

addim27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 astra 1.4 T var. yaklaşık bir aydır hararet göstergesi arada 90 nın üzerine çıkıyor. 95-100 kadar geliyor. Sonra yüksek sesli bir fan sesi ile tekrar araç 90 iniyor. Özellikle araçta beş kişi varken zorlandığında bunu yapıyor. Bu arada arabanın içinde 2500 devirden sonra sürahiden bardağa su koyarsınız ya öyle bir su sesi geliyor.
Önce usta hararet müşirini değiştirdi. Tamam denedik oldu dedi. Daha o gece sorun tekar yaptı.
Sonra gelen su sesi ile alakadar olabilir. Petekler tıkanmıştır. Tam anlamıyla Devir daim yapamıyordur dedi. Temizlettik 3-4 gün kadar sorun yoktu. Şimdi tekara su sesi gelmeye başladı. Tabii hararet te 90 ' arada geçiyor.
En son antifiriz konulan yere bir alet koydu. Sistemde hava varmı diye bakmak için zannediyorum. Silindir kapağında çok küçük bir çatlak olabirlir dedi. Oradan sisteme hava giriyordur. dedi
Bende bilemedim deneme tahtası gibi olduk. başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba, sorunu çözebildiniz mi? Benzer bir sorun yaşıyorum ve termostattan şüpheleniyorum..

SM-C5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

008duran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu yaşıyorum. Termostat- Devirdaim- Üst kapak contası - yedek su bidonu herşey orjinali ile değişti ama sorun devam ediyor..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ilk kademe faniniz arızalı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cihazla denendimi sistemde hava olabilir ve yedek su depo kapağını da değişin orj. Ile