Yeni Astra Gürültü ve Yakış

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar ben agustos ayinda 1.3 astra dizel enjoy sp bir arac aldim aracatan bekledigim performansin ustunde ve gayet memnunum su ana kadar araba 3980 km ve bir depo ile sehir icinde 760 shirler arasi 840 km anca yaptim bu normalmi bu veriler daha snra yukselecekmi acaba cunku duydugum kadari ile shir icinde 850 900 km kadr yapan arkadaslar varmis dahada onemlisi araba ilk aldigimdan daha gurultulu calisior eskiden camlr kapali iken motor sesini gidim duymazken simdi bir dizel motor sesini cok rahat duyuyorum camlar kapali iken bu normal mi ? diger astra kullanan arkadaslardan veye bilgiye sahip olan kisiler yazarsa sevinirim

srh03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadasım
acıkcası bu yakış normaldir cünkü bende de astra var hemen hemen aynı yakıyorum.sanıyorum send e biraz devirli kullanıosun arabanı bundan dolayı bu km normaldir.ses olayına gelince aynı sesleri bende duyuyorum normaldir heralde

34BRS97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Cdti

aslan kardeşim, bende de aynı araç var . dediğin gibi 1 depoyla max. 760 km. yapabiliyorsun.ama yumuşak ve kontrollü kullanılması şart! yoksa 600 km bile zor. fakat yeni yeni düşük gazla kısa sürede vites büyütüerek yakıt sarfiyatının azaldığını farkettim.

ayrıca aracı 2000-3000 d\d aralığında kullandığında da anlık tüketimde bariz farklar olduğunu görebilirsin. ama ne yazık ki ist. trafiğinde bu uygulamayı sürekli kılmak epey zor.

ilk zamanlar yatkıt tüketimi benimde epey canımı sıkmıştı ama aracın performansını gözönüne aldığında çok da aşırı değil. 1300cc ile o kasa ancak bu kadar atak olabilir. ;)

artık ortalama tüketimini kontrol ettiğimde değer yüksekse tokatladığım FOCUS ları, CVİC leri,316 ti leri düşünüp rahatlıyorum:D:D:D

tavsiyem,sende dene ;););)

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
srh03 cok tskler bakalim iste yavas yavas daha kontrollu olunca ne olacak gorecez

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
34brs97 :) isim baris galiba
valla arabanin performansindan bende gayet memnunum yuksek tork ve buyuk enjeksyonlar sagolsun araba super gidior ..ama iste yakit olarakda ii fakat solenenler kadarda gitmior
peki sende motor sesi geliormu camlar kapali iken cunku arabayi ilk aldigimda bu kadar cok ses gelmiordu daha snra daha fazla ses gelmeye basladi

34BRS97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslan01

bahsettiğin motor sesi benim araçta da war . ama tüm dizel otomobilerin

ortak sorunudur bu. araç içi yalıtım ne kadar iyi olursa olsun tüm dizel

motorlarda değişmez yanma odasında oluşan kurum dediğimiz partiküllerin

yer kaplayarak basınç oluşturulacak hacmi azaltmasından kaynaklanır.tabi

motor yağının eskimesi de ayrı bir etken.

görüceksin ki ilk bakımdan sonra astran eski sessizliğine

kavuşucak. tabii +3000km. yapıncaya kadar ;)

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arabayi ilk aldigimda cok daha sessiz calisiyordu..yag eksilmesinden bende suphe ettim ama isik filan yanmadigi ve yeni oldugu icin hicte kontrol etmedim... su anda araba 4000 km de bunun bakimi ne zaman yapilacak

Pampilo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı ilk aldığında hevesli olduğundan pek fark etmemişsindir. Vectra'nın dizelinde bile acayip ses gelir içeri. Sanırım içeri ses almayan ender dizellerden biri Saab.

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı araba vaar sehir içinde 850 900 km kim yapıyor diyorsa emin ol yalan soyluyordur bunları takma fazla kafana ses konusuna da gelince cokta ses gelmiyor içeri eger arabayı bagırtmazsan 1 2 sonra ses kesilir ama devirli kullanmak lazım tabikide sende biraz müziğin sesini açarsın olur biter:D

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel arabaya deviş şart zaten...