macit-kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Motor bloğunda borularda ıvır zıvırda bulunan küflü kelepçeler ve somunlar var. Bunlar herhangi bir nalburdan alınır mı? Alınmaz diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim. İkinci olarak bunları ben değiştirebilir miyim? Yine somunun kaç Newton sıkma derecesi olacağını bilipte sıkmayı ayarlayamayacağım için bundan da pek emin değilim. Siz neler düşünüyorsunuz?

6D0E7537-0B41-4534-8A0C-ED4C25618B2F9f4b5ea0a4698d0f.png

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Pek paslı görünmüyorlar ama yedek parçacılara bakmak lazım...Olmadı sanayide illaki vardır...Vidalı olanları düz veya yıldız tornavida ile söküp takabilirsiniz...Torka gerek yok...İyicene sıkılınca farkedip bırakırsınız zaten...Vidasız olanları ben pense ile hallediyorum ama daha rahat yapmak istiyorsanız penseye benzer ucu yamuk bir alet var adını bilmiyorum...Tamircilerin hemen hemen hepsinde var..

• Beğen
Tepkiler: macit-kandemir

macit-kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yani çokta paslı değil. Ama işte temiz görünsün istiyorum. İyice bir temizleyip tekrar ele alacağım. Maksat muhabbet. Teşekkür ederim 👍🏻

• Beğen
Tepkiler: Cemil

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Motor bloğunda borularda ıvır zıvırda bulunan küflü kelepçeler ve somunlar var. Bunlar herhangi bir nalburdan alınır mı? Alınmaz diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim. İkinci olarak bunları ben değiştirebilir miyim? Yine somunun kaç Newton sıkma derecesi olacağını bilipte sıkmayı ayarlayamayacağım için bundan da pek emin değilim. Siz neler düşünüyorsunuz?
Amaç sadece görüntüyse üstüne pas sökücü veya WD40 sıkıp tel fırça veya zımparayla pasları kazısan yeter. Sök tak yaparken kalkar biyerden hortum veya bağlantı hasar görür, kılcal çatlar falan. Durduk yere arıza çıkmasın. Çok saç baş yoldurur sonra :)

• Beğen
Tepkiler: macit-kandemir

macit-kandemir

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aynen ya haklısınız wd40 fırça mantıklı, maksat görüntü. Belki temizlik sonrası krom somun kapağı bir koruma olur, hemde görüntü sağlayabilir.