Kışlık Lastik Degisimi Sonrasi Fazla Yakit Tuketimi (Yakit İndirimi Sonrasi) Problem

NafirKeyh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar,

2010 Astra H 1.3 Essentia + Comfort Paket araca sahibim.1 hafta once kislik lastik degisimi sonrasi yol bilgisayarinin asiri yakit tuketimi gosterimi hakkinda konu acmistim. 14 lt/100km birkac kez yol bilgisayarini sifirlamamla halloldu.

Fakat simdi de gecen seneki lastik degisimime gore 2.5 lt artis var. Normalde kislik lastiklerle sehir ici 6.5 yakan aracim (tekirdag sarkoydeyim, yollar sikintili ve 20 metrede bir tumsek var, surekli 1-2 vites) 8.5-9 lt yakiyor. 2 yildir kullaniyorum ilk defa boyle oldu. Acaba lastik degisimi etkiler mi, ya da bir seyi lastikci yanlis yapmis olabilir mi, balata surtmesi vs, eger yasayan varsa lutfen yardimci olun. Yazlik tekerle uzun yol 4.6 4.8 lt karmada (8000 km ortalamasi) 5.3 5.5 lt yakiyor.

Ayrica bir duyumuma gore en son yakit indiriminden sonra bir cok kiside cok yakma problemi gorulmus. Kimsenin gunahini almak istemem ama forumdonanim. Com sitesinde boyle konu acilmis ve bircok kisi en ax 1. 1.5 lt fazla yakiyor demis. Burnuma kotu kokular gelmiyor degil.

Yardimlariniz icin tesekkurler...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastik kışlık. Havalar sıcak lastik yumuşak ve bununla birlikte dur kalk çok fazla değerin yüksek çıkması bana göre normal.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vakumlu lastik normal bizimde arttı