Lastik Hava Basıncı Ölçme Cihazı

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O üründen sorun olmaz kompresör den taş gibi... benim aldım zaman da yoktu olsa idi düşünmeden alacağım bir üründü kesin. Genelde buna benzer ürünleri netten almayı tercih ediyorum çünkü garanti konusunda sağlam oluyor sorun olsa bile firmalar anında değiştiriyor. Ama oradan buradan alınan ürünlerde aynı şeyleri söylemek biraz zor çünkü malum esnaf anında ürün bozuldu dediğinde ilk bozulan ürün değil satıcı olduğu bir ülkede yaşıyoruz :D

doğru söylüyorsun zaten esnaftan aldığın zaman bozulunca götürdüğünde ben sana verdiğimde sağlamdı gibi saçma bir cevapla karşılaşıyorsun :D

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu başka kullanan ya?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ibreli bir cihaz kullanıyorum ve ibreli old için basıncı daha net gösteriyor.

ancak geçen haftalarda basınç konusunda tuhaf bir sorun yaşadım, Shell istasyonunda hava basma cihazında 31PSI bastıktan sonra eve geldiğimde onunla kontrol ettim 26PSI çıktı! Ya benim cihaz ya da Shell 'dekinde sorun var, çözemedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ben ibreli bir cihaz kullanıyorum ve ibreli old için basıncı daha net gösteriyor.

ancak geçen haftalarda basınç konusunda tuhaf bir sorun yaşadım, Shell istasyonunda hava basma cihazında 31PSI bastıktan sonra eve geldiğimde onunla kontrol ettim 26PSI çıktı! Ya benim cihaz ya da Shell 'dekinde sorun var, çözemedim.

Birde başka bir araç üzerinde dene bakalım ;)

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daha ben hiç bir petrol istasyonunda doğru ölçebilen bir cihaz görmedim muhtemelen shell deki arızalıdır

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha ben hiç bir petrol istasyonunda doğru ölçebilen bir cihaz görmedim muhtemelen shell deki arızalıdır

Ben genelde hepsini eşitlemeye çalışırım, bozuk bile olsalar, ayağımla vurduğumda istediğim sertliğe gelince kaç gösteriyorsa diğerlerini de aynı değere getiririm.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben genelde hepsini eşitlemeye çalışırım, bozuk bile olsalar, ayağımla vurduğumda istediğim sertliğe gelince kaç gösteriyorsa diğerlerini de aynı değere getiririm.

abi hep merak etmişimdir lastiğe tekme atarlar cekiçle vururlar da nedenini bi çözememiştim biraz açıklarmısın bizde bilelim nasıl yapıldığını sana zahmet

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi hep merak etmişimdir lastiğe tekme atarlar cekiçle vururlar da nedenini bi çözememiştim biraz açıklarmısın bizde bilelim nasıl yapıldığını sana zahmet

:D :D :D

Şimdi çekiçle vuranlar büyük araç sahipleridir. Zaten aracın lastiği sert olduğu için havasının inik olup olmadığını çekiçle vurarak anlarlar. Binek araçlarda lastiğin inik olduğunu ayağınızla sertçe vurarak anlayabilirsiniz. Burda amaç basıncı ölçmek değil tabiki. Benim uygulamamda lastik havası yeterince sert ise ordaki makinanın ne gösterdiğine bakarım, örneğin 28 gösterdi, diğerlerini de 28 yaparım. Ama baktım yolda istediğim konforu bulamıyorum, duruma göre biraz indirir veya basıncı artırırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu lastiğe tekme atma işi şuna benzer eskiden atalarımız yağlı güreş tutarlardı ama aradan geçen zaman içinde bunun yerini grekoromen güreş aldı ama ve varsa eski de var :D