Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

LPG Sohbeti

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
İlerleyen, yakın hatta uzun dönemde akaryakıt fiyatlarında düşüş söz konusu olmayacak gibi. Sanmıyorum ki başa gelecek bir hükümette akaryakıt üzerinde ki vergiden vazgeçsin. Uzun vadede de petrol kaynaklarının azalması ile fiyatlar her geçen gün artacak gibi duruyor. En iyisi güzeli ne kadar elektrikli araç kullanmak olsa da şuan ki fiyatları orta halli vatandaş için alıp kullanması zor.
LPG kullanmaya karşı olsam da sanırım yakın zamanda bende LPG kullanacağım gibi görünüyor. Yılda 35k yol yapan biri olarak benzine verdiğim para göze batmaya başladı.
Aracımı yüzde 85 uzun yol kullanıyorum ve uzun yolda olsa tasarruf tasarruf tür diyerek araştırmalarıma başladım.

Burda sizlerden marka tavsiyesi istemeyecem. LPG kullananlardan başlarına gelen olumlu olumsuz olayları, memnuniyetlerini, yakıt tasarruflarını (mümkünse uzun vadede) genel bir sohbet yapalım istedim. Gittikleri ustalar, gördükleri ilgi ya da memnuniyetsizlik fark etmez.
Ne yazdım be 😁

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Öncelikle konuyu görünce bende oturup düşüneyim dedim kendi kendime 🤔 Sonrasında telefonu bir kenara bırakıp bilgisayarımı açtım :) Şimdi hocam LPG fiyat politikasından kaynaklı en az %40 avantaj sağlıyor. Bunu düşününce bile sizin gibi çok fazla kilometre yapan birisi sistemi 1 yılda rahat şekilde amorti edebiliyor. Bir önceki aracım insigniada BRC turbo kitini ben montajlatmıştım ve kullandığım süre boyunca bir kere bile arıza ışığı görmeden sorunsuz olarak kullanmaya devam etmiştim. Bu forum üzerinde de uzun zamandır konuştuğumuz gibi markadan ziyade yapılan işçilik çok önemlidir.

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Evet fazla km yapanlar için 1 yılda amorti ediyor. Sonraki yıllarda ise yapılan tasarruf ile aracın sigorta kaskosunu karşılayabiliyorsun. Bakalım konuyu gören başka arkadaşların yorumları hangi yönde olacak.

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
A14XER motor kodlu Aveomuz da 100binkmdir BRC my11 kit takılı sorunsuz kullaniyoruz çok şükür, bu haftada kısmetse 1.4t Astra Jye Lovato ObdC HP kit takilacak

yolcu60

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel corsa b
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
gls
Model Yılı
1998
Yılda en fazla 10.000 yapıyorum.Aracım 2008 astra h easytronik.57.000 km de.Taktırmayı düşünmüyorum

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra 1.4 Turbo
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active Active Select
Model Yılı
2015
Astra 1.4 T otomatik aracımda Landirenzo marka LPG sistemi kullanıyorum aracım 72 bin KM de çok şükür hiç bir sorun yok doğru montaj ve doğru ayar yapıldığı sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Astra 1.4 T otomatik aracımda Landirenzo marka LPG sistemi kullanıyorum aracım 72 bin KM de çok şükür hiç bir sorun yok doğru montaj ve doğru ayar yapıldığı sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.
Lpg kaç kmde takıldı? Aracın ilk sahibi iseniz bu zamana kadar değişen birşey oldu mu?

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra 1.4 Turbo
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Active Active Select
Model Yılı
2015
Lpg kaç kmde takıldı? Aracın ilk sahibi iseniz bu zamana kadar değişen birşey oldu mu?
Aracın 2. sahibiyim İlk sahibi 0 KM de alıp hemen LPG taktırmış. Bir yıl oldu ben alalı sadece filtre değişimi yaptırdım bir de AFR ayarı denilen hava yakıt karışımı ayarı yaptırdım. Şu an benzin performansında.

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Konuyu açtığımdan bu yana yine zam geldi benzine beni adım adım LPG ye itiyorlar 😁

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
7.14 den az once 341 tl ye fulledim depoyu. Resmen elim titredi kredi kartini verirken 😭

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Bende 2bin km lpg taktirali landrenzo evo turbo yaglamali kit. Elazigda afr yapan yer olmadigi icin bu isin duayeni olan Akif Tezel abime Afr ayarini Ankarada yaptirdim. Inanmayabilirsiniz belki ama aracim benzinden daha dinamik daha rahat gidiyo akiyo resmen

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Bende 2bin km lpg taktirali landrenzo evo turbo yaglamali kit. Elazigda afr yapan yer olmadigi icin bu isin duayeni olan Akif Tezel abime Afr ayarini Ankarada yaptirdim. Inanmayabilirsiniz belki ama aracim benzinden daha dinamik daha rahat gidiyo akiyo resmen
Bende binsem şu LPG'li bir araca içim rahatlatacak. Ön yargıyı yenemiyorum.

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Bende binsem şu LPG'li bir araca içim rahatlatacak. Ön yargıyı yenemiyorum.
benzin nezaman 5 civarlarina iner ozaman benzine gecerim geri. suan aracim 128 liralik gazla 350 km yapiyo otomatik olmasina karsin. ayni durumda benzinle suanki fiyata,gore 180 km anca yaparim

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
benzin nezaman 5 civarlarina iner ozaman benzine gecerim geri. suan aracim 128 liralik gazla 350 km yapiyo otomatik olmasina karsin. ayni durumda benzinle suanki fiyata,gore 180 km anca yaparim
Şehiriçi mi?

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Sehir ici 350 km yapiyo depoyu fulleyip bitirene kadar hesapladim lpg 3.77 128 liraya fulleniyo, sehir disi 27 kurus yakiyo fulleyerek hesapladim elazig ankara arasi yani bi depo ile 474 km yapmis. toplam 190 tl ile 700 km yaptim cok rampa tirmandim elazig -sivas gurun arasinda

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Tamam şimdi oldu hocam. Bilgiler için teşekkürler.

Prins için yanlış duymadiysam 4200 TL
Lovato için 3000 TL fiyat aldım
Afr ayarlaması dahil. Yer şuan iş için İzmir'de olduğum için İzmir. Nakit fiyatıdır. Liste fiyatlarından daha aşağıda duruyor. Ayrıca bilindik güvenilir bir yer.

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
prins,icin 4200 u bende almistim, lavato icin ankarada 3.150 tl soylediler. sakin atiker zavoli vs taktirmayin, prins brc landrenzo lavato aracta skinti cikarmiyo

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
landrenzo guncel 5700 du 4500 e taktirdim elazigda, anksrada,5200 fiyat veriyo

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Atiker niye taktirmayin dediniz,derseniz sorun cikaran tum opellerde atiker takili malzeme kalitesiz bence. Nekadar iscilik onemli deselerde malzemenin kaliteli olmasi uzun donemde bakim harici masraf etmenizin onune gecer

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Taktirmaya karar verirsem Lovato yada prins düşünüyorum ikisinden biri artık.