yarim saatlik yolda hangisi daha ekonomik?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

astra england

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar bana bir akil verin cok arastirdim bi turlu icinden cikamiyorum ben hergun 20 mil [32km]lik yola gidiyorum bu yolun yarisi sehir ici diger yarisi sehir disi bende 1.6 16v astra var buda yaklasik bir depo benzinle 50l asagi yukari 420 mil 672 km yol gidiyor simdi sorum bu sekilde yakit tuketimi normalmidir ? yoksa yerine dizelmi veya kucuk motorlu bir arabami alsam hangisi daha uygundur? yada astra ya devam mi ?SIZCE HANGISI DAHA EKONOMIKTIR?

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
orda benznin lt si ne kadar? bunun dışında türkiye şartları olsaydı aşağı yukarı normal derdim. Ama benim aklıma gelen, ayda 12-13 bin km yapmıyorsan dizelin bi avantajı yok diye biliyorum.Bence ya aracına lpg taktır şu sıralı sistemlerden ya da dedin gibi küçük hacimli bi araba al diyebilirim.Ama küçük hacimli motor derken de gidipte astranın 1.4 ünü alma çünkü hiç bir avantajı olmuyor neticede kasayla alakalı,mesela bir corsa,bir fiesta bunlar gerçekten az yakan araballar...

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra england' Alıntı:
slm arkadaslar bana bir akil verin cok arastirdim bi turlu icinden cikamiyorum ben hergun 20 mil [32km]lik yola gidiyorum bu yolun yarisi sehir ici diger yarisi sehir disi bende 1.6 16v astra var buda yaklasik bir depo benzinle 50l asagi yukari 420 mil 672 km yol gidiyor simdi sorum bu sekilde yakit tuketimi normalmidir ? yoksa yerine dizelmi veya kucuk motorlu bir arabami alsam hangisi daha uygundur? yada astra ya devam mi ?SIZCE HANGISI DAHA EKONOMIKTIR?

1,6 Astra'nızla 100km 'de 7,4Litre Benzin yakıyorsunuz...

Bence bu değer Çok İyi Bi değer, daha düşük hacimli bir motorla bundan daha iyi bi değere ulaşacağınızı sanmıyorum ben, çünkü işin içinde şehirler arası yol da var. en fazla 0,5Litre az yaksa da bence Performans/Fiyat yaptığınızda 1,6 Motorun daha İYİ olduğunu düşüneceğinizden eminim...

Bence verileriniz gayet normal, hatta Çok İyi,
He eğer hala size fazla geliyorsa, Dizel araba alıcaksınız o zaman...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet bie depoyla 672 km gitmesi bence de normal sanırsam aynı arbadan kullanıyoruz belki yeni astra 1.3 CDTİ senin için daha iyi olur ama bu araçtaki performansı yakalıyamazsın LPG olayına gelince hiç girme bence o işe derim bizim arabalardaki motor z tipi ecotech motor olduğundan LPG olmuyormuş bunu söyleyen bizzat LPG ustası olsada verim alınmıyormuş bunun yanında arabaya yazık

swing1.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinlide kal derim

günde 32 km için dizele geçmeye değmez...

eğer illa tasarruf etmek istersen daha küçük motorlu ama yine benzinli al derim...

Harunde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence normal ve çok güzel aynı arabayala devam hayırlı yolculuklar

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
7.4 lt çok iyi bi değer bence ... :good:

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence değer günde 32 km için dizele gelcilmeli ben günde ortalama 6 km yapıorum ozaman banko benzinlidemi kalıyım:d

astra england

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...