Motor Kulağı

VooDoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim sanırım sağ ön motor kulağı olması lazım kopmuş ve bu sorun en az 8aylık...sadece ani duruş ve kalkışlarda "tık" diye bir ses geliyor.başka bir sorun yok sanırım yada bilmiyorum bakan usta değişiriz dedi yanlız hemen acil felan demedi.istanbula gitmeden yağını değişmiştim yağıda alltan almışlar ve sonradan alt kapağını çok sıkmışlar sanırım orada keçe varmış ezilmiş araba 1500km de 2litre yağ eksiltti ve motorun alt muhafazanın orada yağ birikiyor.bize altaki keçeden dendi.yeni yağı istanbuldan dönerken lambası yanınca değiştik yanlız hala lamba yanmadı(yağ çubuğundanda bakıyorum bir düşme yok)birde koydukları yağ kalınmış araç bunu atarmış dedi usta ve 1ayı geçti bundan önce 20gün de yakmıştı(1500km)bu kadar yağ meselesini anlatmam motor kulağını değişecek ustanın tekrar yağ azalınca gel ikisini bir halledelim demesi.süre uzadı bakalım ne olacak.fazla zorlamayın dedi ama zaten araç istanbuldan o halde geldi bizde zorluyoruz bazen işte ama bilemiyorum endişeleniyorum.umarım şanzumana felan zarar vermez.sizce çok zararı varmıdır? şimdiden teşekkür ederim...

Harunde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorma benimde kulak değişti sağ taraf bende carter korumadan oldum :mad:

VooDoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sivastaki bu işten anlayan en iyi usta... + servisinden +1500 birisidir(servis bir sorun yok garanti veririm diyordu o sese) çokta iyi olmamakla beraber :)).ona göre düşünün bu olayı arıza hakkında bilgi istedim kolaymı arabayı değişmek öyle her arızada öyle olsa şuan 23.arabamız yerine 903.arabayı kullanıyor olurduk.bu konuda bilgi sahibi yokmu?

VooDoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok mu şimdi yardımcı olacak??harun sende son hızda fark varmıydı hiç o haldeyken?

VooDoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ettim harun.evet usta haklı virajlarda felan gaz kesince birden veya yüklenincede salınımını hissettiriyor bu oynama diğer aksamada zarar veriri diye biliyorum bende.en kısa zamanda yaptırıcam şu ramazanı geçiriyim usta dinç kafa ile baksın diyorum.

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acilen Motor kulağını değiştirin !!!!
hayati tehlike arz eden bir durum !!!
100-200 lira için hayatımızla oynamak doğrumu !!!
Acil ve sert bir fren yaptığınızda ne olacak düşünün !!!
Ayrıca aracınızda kesinlikle fabrika önerisinin dışındaki kalınlıklarda yağ kullanmayınız. Çünkü Bu yağ aynı zamanda aracınızın süpap ayarınıda otomatik olarak yapmaktadır. Dolayısıyla her noktadan zararlara girersiniz.Sağlıklı Bilgiye ulaşmadan işlem yaptırmayınız bu araçlar bedavaya gelmiyor selamlar

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim Motor Kulagi Dedikleri Sey Sadece Bi Civatadan Ibarettir.peugeot Ve Citroen Saxo Kullanirken Her 20 Gunde Bir Basima Geliyodu En Sonunda Caresini Bulmustuk Biraz Daha Buyuk Bi Civata Takip Sorunu Halletmistik.ama Seninki Gibi Degil Benimkilerin Kulagi Kotugunda Cok Buyuk Bir Ugultu Yapyiodu Yani Yaptirtmasan Arabayi Surmene Imkan Yoktu.mutlaka Hallettir Acil Olarak.bence Ustanida Acil Olarak Degistir