Mavi Sızıntı Nedir?

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar dün aracım park halindeyken altında biraz sıvı olduğunu fark ettim daha sonra içini kontrol ettiğimde mavi bir sıvı olduğunu fark ettim antifriz e çok benziyor yakın zamanda antifriz eklemesi de yaptırmıştım zaten. Sızıntının geldiği yer gazla ilgili bir parçaya benzeyen yerin tam altından sızıyor. Bu parça nedir bilen var mı? Parçanın borularından değil kendisinin tam altından bunun contası falan var mıdır acaba ?

ae95417894b56928c01c826b787b2c71.jpg

5b6cdc82440e83b6a2249d9d73ec888a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg regülatöründe antifriz sızıntısı var sanırım. Regülatör ihtiyacı olan ısıyı motor soğutma sıvısıdan sağladığı için bu parçaya da antifriz gidiyor. Boru girişinde sızıntı varsa gevşemiş olabilir ya da regülatör contalarından sızdırma olabilir. Önemli bir sorun

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg regülatöründe antifriz sızıntısı var sanırım. Regülatör ihtiyacı olan ısıyı motor soğutma sıvısıdan sağladığı için bu parçaya da antifriz gidiyor. Boru girişinde sızıntı varsa gevşemiş olabilir ya da regülatör contalarından sızdırma olabilir. Önemli bir sorun

Teşekkürler birazdan Şaşmaz a gideceğim göstereceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Takip eden arkadaşlar için durumu aktarmak istedim. LPG regülatörünü ustaya gösterdim 250 masraf çıkardı komple değişmesi lazım dedi. Ancak sızmayı ara sıra yaptığı için değişim işini sonraya bıraktık sık sık antfirizi kontrol et dedi bi sıkıntı olmaz dedi. Yaşayıp göreceğiz.

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Takip eden arkadaşlar için durumu aktarmak istedim. LPG regülatörünü ustaya gösterdim 250 masraf çıkardı komple değişmesi lazım dedi. Ancak sızmayı ara sıra yaptığı için değişim işini sonraya bıraktık sık sık antfirizi kontrol et dedi bi sıkıntı olmaz dedi. Yaşayıp göreceğiz.

su tankını devamlı olarak kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Benim başıma da aynı olay gelmişti ve neredeyse susuz kalacak duruma gelmişti. Allah'tan yanımda yedek su vardı yoksa yolda kalacaktım.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su tankını devamlı olarak kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Benim başıma da aynı olay gelmişti ve neredeyse susuz kalacak duruma gelmişti. Allah'tan yanımda yedek su vardı yoksa yolda kalacaktım.

Çok az azaltıyor zaten yoğun bir akıntı olmuyor damla damla denecek kadar az. Bagaj koydum yedek antfrizi eksildikçe ekleyeceğim. Açık söylemek gerekirse bana biraz fiyat yüksek geldi internette parça 90 TL buna fitre ve müşür dahil ayrıca benim onlarla sıkıntım yok. İşçilik için 150 bilemiyorum. Biraz daha araştıracağım. Aslında opel garage a gittim ama onlar gazcıya gitmem gerektiğini söylediler. Bende de hiç güven yok vallahi tanımadığım ustalara, çünkü elektronik bir sorun için gaz enjektörlerini falan değiştirdiler boşa masraf.