Meriva A Çözülemeyen Arıza

VolkanOzcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar.
2004 Model 1.6 Benzin / LPG li Meriva aracımda sabah motor sogukken ilk çalışmada sorun yok ama 1 dakika sonra araçta tekleme oluyor LPG ye geçemiyor geçsede tekleme iyice artıyor Arıza lambası yanıyor. arıza kodu olarak 2. nci silindir devre dışı veya tekleme diye bir sorun çıkıyor. Kontağı Kapatıp açtıktan sonra tekrar çalıştırıyorum sorun kalmıyor. Servise gittiğimde sorunun genelde LPG montajında enjektörlerin tırnaklarının zarar gördüğünü sorunun bunla alakalı olabileceği dendi müdahale yapıldı ama arıza devam etti bobin ve bujiler değişti çözüm olmadı. LPG tamamen iptal edildi benzinde aynı arızalar devam etti. ECU arızası olabilir dendi ECU tamire gönderilmek için söüklü fakat Elektronikci arızanın onla alakası olmadığını söyleyip ECU yu acmadan tekrar yolladı. En başta yazmam gereken konu bu sorunların başlangıcı aracın katalizörünün boşaltılmasıyla aynı zamana denk gelmesi. Acaba katalitik konvektör böyle arızalara yol açarmı yada konu hakkında ne yapabilirim görüşü olan varmı. Şimdiden sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar.
2004 Model 1.6 Benzin / LPG li Meriva aracımda sabah motor sogukken ilk çalışmada sorun yok ama 1 dakika sonra araçta tekleme oluyor LPG ye geçemiyor geçsede tekleme iyice artıyor Arıza lambası yanıyor. arıza kodu olarak 2. nci silindir devre dışı veya tekleme diye bir sorun çıkıyor. Kontağı Kapatıp açtıktan sonra tekrar çalıştırıyorum sorun kalmıyor. Servise gittiğimde sorunun genelde LPG montajında enjektörlerin tırnaklarının zarar gördüğünü sorunun bunla alakalı olabileceği dendi müdahale yapıldı ama arıza devam etti bobin ve bujiler değişti çözüm olmadı. LPG tamamen iptal edildi benzinde aynı arızalar devam etti. ECU arızası olabilir dendi ECU tamire gönderilmek için söüklü fakat Elektronikci arızanın onla alakası olmadığını söyleyip ECU yu acmadan tekrar yolladı. En başta yazmam gereken konu bu sorunların başlangıcı aracın katalizörünün boşaltılmasıyla aynı zamana denk gelmesi. Acaba katalitik konvektör böyle arızalara yol açarmı yada konu hakkında ne yapabilirim görüşü olan varmı. Şimdiden sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim
Bir de yetkili servise gösterin, yaptırmasaniz da sorun tespiti ve çözümü noktasında ne teklif edecekler bakalım?

Ayrıca şöyle bir durum var, arıza durumlarında her usta kendi bilgi birikimi ve tecrübesi doğrultusunda çözüm oluşturmaya çalışıyor lakin...

Opel konusunda takdir ettiğim bi oluşum var ki: facebookta OPEL SERVİS TEAM TR adında bir Opel özel servis ustaları grubu var, bunlardan herhangi birine gittiğinde sorunu kendi WhatsApp gruplarından hep birlikte tartışarak çözmeye çalışıyorlar

Ben kendim bu grubun ustalarına gidiyorum, genel olarak memnunum ama memnun kalmadıklarim da oldu,bunu grubun başkanına bildirdim, gereğini yapıyorlar.

Bunu reklam amaçlı yazmıyorum, kaldı ki reklam amaçlı da olsa kazan-kazan prensibi doğrultusunda sorununuz çözülürse ne ala, elbette usta da kazanacak, bense sadece sizin hayır dualarınızı kazanabilirim belki [emoji4]

Netice alamazsanız bi o gruba da uğrayın derim.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ankara'da da forumun sponsoru OPEL GARAJ var, oraya da bi gösterebilirsiniz

Ya da

Bahsettiğim grupla tanışmama vesile olan SEÇİM OPEL Yasin ustaya gitmenizi tavsiye ederim, bana opeli sevdiren ve sürekli opele binmeme sebep olan ustadır kendisi.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi