Meriva a elektrikli direksiyon

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Meriva A 1.3 dizel aracımın elektrikli direksiyonu son zamanlarda direksiyon sağa doğru dönerken pamuk gibi ama sola dönerken sert. daha öncede uzun zaman aralıklarlada olsa birkaç kez EPS lambası yanıp direksiyon devre dışı kalıp tamamen sertleşmişti. Daha önce böyle bir arıza yaşamış olanlardan tavsiyelerini almak isterim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Meriva A 1.3 dizel aracımın elektrikli direksiyonu son zamanlarda direksiyon sağa doğru dönerken pamuk gibi ama sola dönerken sert. daha öncede uzun zaman aralıklarlada olsa birkaç kez EPS lambası yanıp direksiyon devre dışı kalıp tamamen sertleşmişti. Daha önce böyle bir arıza yaşamış olanlardan tavsiyelerini almak isterim.
Genelde yeni sensör takınca kalibraston yapmadan önce bunu yapar sensör kaymış olabilir mi yada işlevini yitirmiş

• Beğen
Tepkiler: badwet

kemalwebnet

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Ben çok uğraştım bu sorunla, direksiyon milinin içinde halka şeklinde bir sensör var o değişmeli.

Ben önce sensörü aldım taktım ama sorun oldu. Sensörü iade eti komple set olarak aldim ve taktım. Opcom cihazı ile de kalibrasyon yaptım. Er yada geç yolda kalacaksınız. Bence yol yakınken değiştirin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: badwet

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgiler icin tesekkurler opcomum var direkt kalibrasyon yapmayi denesem bi sonuc alabilirmiyim acaba.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ben 1 yıl o şekilde yaptım devam ettim. Deneyin isterseniz.
Op-com ile kalibrasyonu yaptım ve düzeldi, direksiyon eskiye nazaran 10 numara oldu teşekkürler.