Opel 2001 vectra b cdx Xenon far Yükseklik ayari sorunu

lechjocker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biraz Xenonu araştırdım low beam ve high beam varmis high beam yolun tamamini aydinlatirken low beam sadece yakini aydinlatiyor 5-10 metre kadar işte vectra b de sürekli far low beam'da hiç bir zaman high beam'a geçmiyor bu normal değil sistemmi çalişmiyor yoksa orjinaldami öyle anlamadim

Ekli dosyalar

• 220px-Low_beam_light_pattern_for_right-hand_traffic.svg.png
    220px-Low_beam_light_pattern_for_right-hand_traffic.svg.png
    1.5 KB · Görüntüleme: 34
  • bi-xenon_high_beam_comparison.jpg
    bi-xenon_high_beam_comparison.jpg
    19.6 KB · Görüntüleme: 31

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekde bilgim yok xenon farla ilgili kendim açmak istemedim ustaya gittim sadece farlari temizlettim ginede o sorun hala devam ediyor

Tavsiyem farları hiçkimseye temizletmemen, bakımını yaptırmaman (istisnalar hariç)

Benim aracın önceki sahibi sağ ön farın su alma ve Xenon beyni çalışmaması dolayısıyla birine bakımını yaptırmış. Aracı bana sattığı zaman 6 aylık far yeniden su almaya başlamıştı bile, yani bakım 6 ay dayandı. Aynı duruma düşmemek için farın bakımını kendim yapmaya karar verdim. Ve o esnada bakımının ne kadar yanlış yapıldığını fark ettim.

Bukonuda geceucusu.com sitesine bak, orada far nasıl açılır, bakımı yapılır vs. birçok şey anlatılıyor.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biraz Xenonu araştırdım low beam ve high beam varmis high beam yolun tamamini aydinlatirken low beam sadece yakini aydinlatiyor 5-10 metre kadar işte vectra b de sürekli far low beam'da hiç bir zaman high beam'a geçmiyor bu normal değil sistemmi çalişmiyor yoksa orjinaldami öyle anlamadim

High beam dedigi uzun fardir, bi-xenon olmasi lazim high beam için. Cdx orjinal fari bixenon degildir.

lechjocker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyem farları hiçkimseye temizletmemen, bakımını yaptırmaman (istisnalar hariç)

Benim aracın önceki sahibi sağ ön farın su alma ve Xenon beyni çalışmaması dolayısıyla birine bakımını yaptırmış. Aracı bana sattığı zaman 6 aylık far yeniden su almaya başlamıştı bile, yani bakım 6 ay dayandı. Aynı duruma düşmemek için farın bakımını kendim yapmaya karar verdim. Ve o esnada bakımının ne kadar yanlış yapıldığını fark ettim.

Bukonuda geceucusu.com sitesine bak, orada far nasıl açılır, bakımı yapılır vs. birçok şey anlatılıyor.

valla ben 2 sinide yaptirdim 50 tl aldi ama birisini adam akilli yapmamis farlar acikken sol lens ici simsiyah gozüküyor sağ lens ise bembeyaz

lechjocker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracın Xenon merceği. Far bakımını kendim yaptığım için sökmüştüm. Sana da bakımını kendin yapmanı tavsiye ederim, aksaklığın nereden kaynaklandığını daha iyi buluyorsun o zaman.

r9dy2.jpg

Bu fotoğrafki lens mazra Rx-8'inmi ?. öyleyse çok büyük yoksa çok yakindanmi çektin