otomatik şanzıman yağı ve takımlar hk...

vespone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize günaydın, bazı sorularım olacaktı umarım böyle sabah sabah sizi bilgisizliğimden gülümsetmem, ama ne yapalım bilmemek değil öğrenmemek araştırmamak ayıp ...

1- corsa b 1997 1.4 arabamı geçen hafta aldım, yaptığım yaklaşık 500 km de her hangi bir sorunla karşılaşmadım...satıcı ( galeri ) bütün bakımlarının tam olduğunu söylüyor, araçtaki motor yağı kartında yağın 64.000 km de konacağı yazıyor ben şimdi 62.000 km deyim, o km ye kadar bekleyeyim mi...

ayrıca otomatik şanzıman yağı kaç km de bir konur, yani 2.000 km yi beklesem ve sonra motor yağı değiştirirken şanzıman yağına baktırsam uygun olur mu, yine otomatik vites yağının azaldığını nereden anlarım, gösterge tablasında böyle bir uyarı ışığı yok.

2- corsayı genelde bayanların tercih ettiği bir gerçek ve benim 2-3 aylık arayışımda da karşıma hep bayan satıcılar çıktı ve bagajları bomboştu stepnenin dışında, ne takım çantası, ne bijon anahtarı, kriko, takviye kablosu, bujiler vs.vs...acaba bu bir tesadüf müydü bütün bu takımlara ihtiyaç yok mu ...şahsen ben takımsız dolaşmayı eksiklik görürüm kendimi yolda rahat hissetmem, sizler yanınızda neler taşıyorsunuz olmassa olmaz, bujiyse hangisi, bijon anahtarı ise corsa b ler için kaçlık, vs.vs. şu an bagajım bomboş ve takımlarımı yedek parçalarımı oluşturuyorum, bana bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

3- opelde bakımın çok önemli olduğu ve arabamızın uzun yıllar bizi üzmeden çalışmasının bu bakımlara bağlı olduğu ilk kuralımız...

bu basit bakımları ( 15.000 .60.000.75.000.120.000 km bakımları dışında ) yetkili mi yoksa özel servislerde yaptırmalıyız, arada fiat / kalite/ güvenirlik / konularında ne gibi farklar olur

hepinize teşekkürler.

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş kimseye güvenme hele galericilere ben her aldığım arabaların bütün yağlarını değiştiririm ne olursa olsun içim rahat olyor bence sende öyle yap ve özel servisleri tercih et en azından başında bekliyebiliyorsun yetkili servisler fiyat bakımından acımasızlar insanın canını yakıyorlar