Opel Corsa C Kasa Bilgi İstiyorum.

Huuusssss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle aranıza yeni katıldım daha öncesinde 2008 Model Astra HB Easytronic 1.3 CDTİ kullanıyordum. Aracımı sattım fakat almak alman araçtan çok memnundum. Şu anda model düşürerek corsa almayı düşünüyorum. Sahibinden.com üzerinden fiyatlara baktığımda öncelikle Corsa C kasa tek kapı araçlar hoşuma gidiyor ve bir kaç tane buldum bir çoğunluğu van'dan dönme. Aracın kronik bir hatası bulunuyor mu? Nelere dikkat etmeliyim? 1.3 Dizel, 1.7 Dizel yada 1.2/1.4 benzinlileri mevcut öncelikle hangisini tercih etmeliyim. Kişisel fikrim Astra'mda 1.3 dizeldi aracım hiç sorun çıkarmadı performansıda gayet memnundum hatta 1.3 araçların içinde çok iyiydi. 1.3 tercih edebilirim. Araçta nelere dikkat etmeliyim? Teknik özellikleri nelerdir. Kullanan var ise eğer yazları Yalova - İstanbul arasında gidip geliyorum sürekli süratli kullanırım aracı maksimum hızı nedir? Yol tutuşu performans bilgilerini paylaşırsanız sevinirim. Baktığım bir kaç araç var 130-140 binde beni üzeceğini sanmıyorum fakat yinede emin olmak istedim.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa c lerin bildiğim kronik direksiiyon kutusu sorunu ve volan sorunu var. Hatta sitede de aratabilirsin baya uğraşan arkadaşlar vardı. Hatta benimde başıma gelmişti. Volandan ses geliyor ve direksiyon kutusunda da takırtılar gelmeye başlamıştı. Ben bu sorunlar yüzünden 2005 model 115bindeki cdti aracımı sattım.(Tahmini masrafı 1500 tl civarında sanırım). Ayrıca corsa c lerde ses sorunu vardır. En azından benimkinde vardı. Birkaç kez 300 km lik yol yaptım. Ugultu sesinden kafam beynim göçtü resmen. Maddi gücünüz varsa D kasaya yönelin bence.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astradan sonra sizi ne hız ne de konfor olarak tatmin etmez. İç hacmi, bagaj, ses yalıtımı cabası. En azından D kasa bakının derim.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Corsa c lerin bildiğim kronik direksiiyon kutusu sorunu ve volan sorunu var. Hatta sitede de aratabilirsin baya uğraşan arkadaşlar vardı. Hatta benimde başıma gelmişti. Volandan ses geliyor ve direksiyon kutusunda da takırtılar gelmeye başlamıştı. Ben bu sorunlar yüzünden 2005 model 115bindeki cdti aracımı sattım.(Tahmini masrafı 1500 tl civarında sanırım). Ayrıca corsa c lerde ses sorunu vardır. En azından benimkinde vardı. Birkaç kez 300 km lik yol yaptım. Ugultu sesinden kafam beynim göçtü resmen. Maddi gücünüz varsa D kasaya yönelin bence.

Volant sorunu cdti corsalar icin gecerlidir

Sent from my iPhone using Tapatalk