opel corsa d direksiyon kitlemesi sorunu--çözüm için ulaşabilirsiniz.

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2007 model sport bi arabam var opel corsa d 1.3 cdti
Sorunum su soguk havalarla beraber daha onceleri calismadan once yanan direksiyon ikaz isigi soguk havalar basladigindan bu yana araba calisirken yanmaya ve direksiyon inanilmaz sertlesmeye basladi evimle isim arasi 500metre ve yol cok fazla sakin okdugundan arabayi kullanabildim ancak bugun snaayiye gittim dusunceme gore akunun bosaldigi icin bu direksiyonlarinda elektronik servo oldugundan bunu bundan yapabilir diye dusundum elektirk ustasina gittik bakti aku 12.5 cikti arac calisirken 13 du artik bu deger her neyse abicim bunun 14 lerde olmqsi gerekir aku nezaman degisti dedi bende ilk sahibi olmadigim icin bilmiorm tmm dedi ve sarj dinamosuna bakalim dedi ugrasti soktu vs sonra bi makineye baglayip test etmemiz lazim dedi baska bi dukkana goturdu ve yarim saat 45 dakika sonra geldi sorunu sordugumda vidanin kenarinda biseyi yanmis elektrik bi tam gidio bi az gidio orayi hallettik dedi anlayabilcegim dilde sanirim sonra bindim arabaya takti aku kontrol seyini bktik 14 14.5 dolaylarindaydi ve farlari actik sinyalleri vs suanda iyi dedi ve hakikaten oraya gidene kadar 20 kere sertlesen o djreksiyon hic hata vermedi sonra isyerime geldim 4 saat sonra yaklasik yine sikinti olmadan bindim ewe gelirken hopp direksiyon ikaz isigi ve yine o sertlesme kitlenme adi neyse artik sonra eve geldim direksiyon kitlenmesi azaldi hemde yuzde 80 lik bi azalma ama yine giderken sorun bi kere de olsa kitledi sorunum nedir usta beni kandirmismi acaba yaptigi tamir icin de 70 tl aldi normalmidir bu durumda bu arabaya ne yapmam lazim benim ? Degerleri forumdaslarim lutfen yorumlarinizi belirtiniz.

arkadaşlar aylar önce açtığım konuda yeterince araştırma usta görüşmesi sonucu nasıl hallollucağını biliyorum artık yardımcı olan ve olmaya herkese teşekkür ederim mademki burası bir forum bu sorunu yaşayan arkadaşların 554 734 44 33 nolu tlf dan çekinmeden ulaşmasını beklerim sadece yardımcı olmak için.
:bir:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectradada aynı sorun oldu benim. direksiyon pompasının fişlerini kontrol ettirin. benim aracın pompasını değiştiriyorlardı az kalsın... ;) bide kara düzenden kötü oluyor servo gidince :D

exorcist33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hallettim corsa d de yardımcı olmak ıcın actım konuyu zaten acı sensoruyle ılgılı arıza bu

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp mi var araçta ? açı sensörü esp ile geliyor diye biliyorum...

combine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2007 model sport bi arabam var opel corsa d 1.3 cdti
Sorunum su soguk havalarla beraber daha onceleri calismadan once yanan direksiyon ikaz isigi soguk havalar basladigindan bu yana araba calisirken yanmaya ve direksiyon inanilmaz sertlesmeye basladi evimle isim arasi 500metre ve yol cok fazla sakin okdugundan arabayi kullanabildim ancak bugun snaayiye gittim dusunceme gore akunun bosaldigi icin bu direksiyonlarinda elektronik servo oldugundan bunu bundan yapabilir diye dusundum elektirk ustasina gittik bakti aku 12.5 cikti arac calisirken 13 du artik bu deger her neyse abicim bunun 14 lerde olmqsi gerekir aku nezaman degisti dedi bende ilk sahibi olmadigim icin bilmiorm tmm dedi ve sarj dinamosuna bakalim dedi ugrasti soktu vs sonra bi makineye baglayip test etmemiz lazim dedi baska bi dukkana goturdu ve yarim saat 45 dakika sonra geldi sorunu sordugumda vidanin kenarinda biseyi yanmis elektrik bi tam gidio bi az gidio orayi hallettik dedi anlayabilcegim dilde sanirim sonra bindim arabaya takti aku kontrol seyini bktik 14 14.5 dolaylarindaydi ve farlari actik sinyalleri vs suanda iyi dedi ve hakikaten oraya gidene kadar 20 kere sertlesen o djreksiyon hic hata vermedi sonra isyerime geldim 4 saat sonra yaklasik yine sikinti olmadan bindim ewe gelirken hopp direksiyon ikaz isigi ve yine o sertlesme kitlenme adi neyse artik sonra eve geldim direksiyon kitlenmesi azaldi hemde yuzde 80 lik bi azalma ama yine giderken sorun bi kere de olsa kitledi sorunum nedir usta beni kandirmismi acaba yaptigi tamir icin de 70 tl aldi normalmidir bu durumda bu arabaya ne yapmam lazim benim ? Degerleri forumdaslarim lutfen yorumlarinizi belirtiniz.

arkadaşlar aylar önce açtığım konuda yeterince araştırma usta görüşmesi sonucu nasıl hallollucağını biliyorum artık yardımcı olan ve olmaya herkese teşekkür ederim mademki burası bir forum bu sorunu yaşayan arkadaşların 554 734 44 33 nolu tlf dan çekinmeden ulaşmasını beklerim sadece yardımcı olmak için.
:bir:

benimde yetkili servisin söylemesine göre direksiyon pompası sorunum var....direksiyonu fazla çevirdiğim pozisyonda 3 kere farklı zamanlarda direksiyon sertleşti,kilitlenir gibi oldu ve abs arıza ışığı yandı....sonra açıldı....sizi konuyu açalı çok olmuş ve bir telefon numarası vermişsiniz ama aramaya çekindim....rahatsız ederim diye....nerede yaptırabilirim en uygun şekilde....bayram sonrası kızımın düğünü var...bu da tuzu biberi oldu...yardım rica ediyorum...teşekkür ederim şimdiden....

KrMs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Üzerinden oldukça fazla zaman geçmiş fakat belki yardımcı olabilirsiniz. Opel Corsa 2013 1.3 cdti aracım var. Bu sabah direksiyon ikaz lambası yandı direksiyon sertleşti. ardından aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda araç normale döndü. Birkaç tanıdık ustaya sordum. arasıra bunun başıma gelebileceğini tekrarlaması durumunda servise gitmem gerektiği bilgisini verdiler. bu durum araçta bir sorun olduğunu mu işaret eder yani servise gitmelimiyim yoksa usatalrın söylediği gibi tekrarlaması durumundamı servise gitmeliyim. Yardımınızı rica ederim.

cemyildirim1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam verilen telefon artık kullanılmıyor aynı problem bende de var direksiyon mili ve motoru değişecek dediler 10070 tl sadece parça fiyatı söylendi. Nasıl çözdünüz yardımcı olursanız sevinirim

cemyildirim1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözüm

Problemimi düzelttim ve epey araştırdım corsa d eps lambası yanıyor ve direksiyon ağırlaşıyorsa %75 açı sensörü kaynaklı kolon değişimine gitmeden sadece sensör değiştiren yerler var orjinal yeni bir kolonun %10u gibi bir rakama halloluyor. Diğer olasılık direksiyon beyni, tamir olursa açı sensörü kadar, olmaz da yenilenirse iki katı maliyetle çözülüyor. Soğuk havayla tetiklenen ve ısınınca kapat açla düzelen, zaman zaman abs ışığı da yakan eps problemi ise anakart arızası ve kolon değişmeden çözülmüyor. Orjinal komple kolon 2020 ocak için 10100 tl çıkması 1500-2000 civarında ama çıkma alacaksanız garanti veren yerden alın çünkü kronik bir problem. Ben ankarada sadece direksiyonla uğraşan tornacı menderese 1 yıl garantili 1700 liraya yaptırdım (kolon değişimi). İstanbulda yapan bir firma daha var googleda çıkıyor.