Opel Corsa Easytronic 1.2 Elektriksel Sistem Sorunu

perex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba
Bundan yaklaşık 30 gün önce 2004 model opel corsa enjoy 1.2 easytronic araç alarak aranıza katıldım. Kullandıkça farkettiğim bir sıkıntı var camları açıp kaparken, direksiyonu çevirirken, vites geçişlerinde araçtaki tüm elektriksel aksam göz kırpıyor örneğin hız göstergeleri, orta gösterge, farlar, tepe lambası açıksa tepe lambası dahil göz kırpıp pır pır ediyor. Bunun sebebi ne olabilir? aküyü kontrol ettirdim yeni bir akü ile denedik ancak yeni aküdeyken de sorun aynı şekilde devam ediyor. Bu sorun hakkında öngörüsü olan arkadaşlardan görüş rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu kontrol edildi mi

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok belli olmayacak sekilde benim aracimda da var, asiri olmadigi icin normal dediler.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

perex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şarj dinamosu kontrol edildi mi

şarj dinamosu kontrol edilmedi. Araçtaki şanzumanı elektronik beyin kontrol ediyormuş. Sanırım şanzumanı da olumsuz etkiliyor bu durum onu farkettim bu akşam.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boştayken 2000 devire çıkarın gaza basarak ve o şekilde deneyin birde. şarj dinamosunu yük altındayken ölçtürün. birde şase kablosunu kontrol ettirin hatta bir tane daha şase kablosu eklettirin oldukça faydası oluyor...

perex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam teşekkürler artık klasikleşmiş ve kabullenilmiş bir sorun gibi görünüyor önerilerinizi uygulayacağım.