Opel Vectra A düz lpge gaz kesme ve stop etme

turker06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamın Aleyküm arkadaşlar. 1994 2.0 Opel Vectra sahibiyim aracımda sıralı değil düz sistem lpg var. Aracımdaki sıkıntı 10 dakikalık kullanımdan sonra gazda 3000-4000 devirler arasında gaz kesiyor bu devirin üzerine çıkmıyor ve bazen de rolantide stop ediyor. Benzine aldığımda sıkıntı yok sadece gazda yapıyor acaba sorunum nedir bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım alabilir miyim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

cgds

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresinden lpg beynine giden boruda bulunan gaz ust limit vanasi kisik ama bilgin olsun onu acarsan daha cok yakar bu arada 3000-4000 devir gayet ideal bnce.iyi bir lpgciye gidip gaz ayari yaptirmani tavsiye ederim sirali sistem olmadigi icin para bile almiyorlar bazilari ayar icin.

turker06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst limit vanasını açtırdım gaz ayarı da yaptırdım hem de 2 farklı ustaya gittim ayar için ama sorunum çözülmedi. 3000 deviri çok geçen bir kullanıcı değilim dediğiniz gibi ideal devir zaten. Debriyaja basınca rolantide stop ediyor ve rolantide titreme yapıyor bu durum da ister istemez moral bozuyo