Opel Vectra b vuruntu sensörü problemi yardım

cem_utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler herkse arkadaşlar benm aracım opel vectra b 2000 cc 96 sorunum araca 2 sene önce stefanelli marka lpg taktırdıktan sonra başladı.Lpg takanlar ilk olarak aracın motor kablo tesisatı değişmesi gerektiğini solediler ve bi ustaya onarttırdım sonra lpg takıldı.aracı aldıgımız günün akşamı ankara giderken afyonda yolda kaldı araba seyir halindeyken motor stop etti neyse sigortaları kontrol ettiğimde benzim pompası sigortası attırmıs neyse değiştirdim tekrar yola cıktık ankaraya sag saglim vardık ama orada da tekrar attırdı sigortayı.sonra arabayı elektrikçi ustaya götürdük soketleri ve bazı baglantı yerlerini onardı ve sorun ortadan kalkı ama ondan sonra arabada arıza lambası yanmaya başladı.makinaya baglattıgımızda vuruntu sensörü arızası oldugnu ve araca değişmesi gerektiğini değişmesede bi problem olmayacagını sadece orada yanacagını söledi.ama fark ettim ki arabada bi çekişten düşme vardı benzinde. sora vuruntu sensöründen olabileceğini düşünerek yenisiyle değiştirdim önce söndü lamba (arızayı silince) ama tekrar yandı ve bu sefer vuruntu sensörü sinyal yok dior bütün bağlantıları kontrol ettim ve takılı oldugundan eminim.sizce bu çekişten düşme problemi ne olabilir ben buji kablolarından ve bobinlerden die düşünüorm.yoksa vuruntu danmıdır ışık sönmüorsa bunun sebebi nedir?