paylaşmak istedim

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili dostlar; Türkiye'yi çok sevdikleri için , Almanlardan sonra şimdide bir Fransızı Türkiyenin AB'den sorulmlu koordinatörü olarak atadılar.
Daha etkin olarak "Sözde Ermeni Soykırımını" daha iyi dayatabilsinler diye. Fransızlarla ilgili bir anektodu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.
Gecen gün bir Fransız müşterimle konuşurken ona şunu söyledim:
"Anlamadigim bir sey var"
Biz kimsenin isine karışmazken özellikle Avrupa ülkelerinde Türkiye
hakkında kendi kendilerine kararlar almak gibi bir alışkanlık var. Üstelik siz Fransızlar Cezayir'de uyguladığınız seri cinayetleri unutuyorsunuz. Nasıl olup da bir numaralı demokrasi savunucusu olduğunuzu iddia ediyorsunuz anlamıyorum.

Bunun üzerine Fransız müşterim sordu:
- Fransa'nın sembolü niçin horozdur biliyor musun?
- Bilmiyorum, neden?
Cevabini, hiçbir kelimeyi değiştirmeden aynen tercüme ediyorum:
- Kendi ayakları bokun içindeyken şarki söyleyen tek hayvan
horozdur da ondannnnn.....

( alıntıdır )
tam tamına 100000000000000000000000 puan

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu biliyordum.güzel bi benzetme.kendimizi bu durumlara yine kendi ellerimizle düşürtüyoruz.onların anlayacakları dil yerine minnet rica ile olmaz bu işler.gerekirse büyük riskler alınabilmeli...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dewilking08' Alıntı:
bunu biliyordum.güzel bi benzetme.kendimizi bu durumlara yine kendi ellerimizle düşürtüyoruz.onların anlayacakları dil yerine minnet rica ile olmaz bu işler.gerekirse büyük riskler alınabilmeli...
+1987

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D simgenin anlamı süper

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Riske girmeden hiç bir bir iş te başarıya ulaşılamaz . Hele devlet yönetiminde . Bunun aksi körü körüne kadercilik olur.Ben garanti diye bir şey düşünemiyorum. Sanki üzerimize deyim yerinde ise ölü toprağı serpiştirilmiş . şahlaşınımız nezaman.:confused:

ekselans0001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce iğneyi kendimize batıralım yani kendimizden başlayalım. Bu ülkede çıkarcılık diye bişi var dostlar... Birileri minik minik çıkarları uğruna vatanını milletini satmaya devam ederse ortaya küçükk küçük pislemeye devam ederse yarın birgün şu an çıkarı olan kimsenin ewlatları torunları bu pislikte boğulacak....Haberi yok belkide haberi var.... ama Çıkarı için ülkesini satan çoluğunu çocuğunu niye satmasın ki?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zaten bu millet devamlı bokun içinde yıkanmayı temizliği Osmanlının elçilerinden öğrenmiş .Birde fransıs mutfağı diye bunları yüceltiyorlar .Vitrin güzel amaaa arka plan pislik...:p

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Zamanında daha banyo kültürü olmadığı için kokuşmaya başlamış ve parfümü icat etmiş pis bi millet bu fransızlar hiç abartmaya gerek yok herkes kimin ne mal olduğunu çok iyi biliyo ... :( :mad: :rock

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuçlu bi insanın en iyi savunma yötemi saldirmakmış Fransa da bunu yapıyo şu anda zamanında Osmanlı Devlet i kurmuş İmparatorluğu herkesi gereken en iyi şekilde yönetmiş ama bazıları bunu yedirememiş gururlarına başka insanların altında yaşamayı bunu acısını çıkarmaya çalışıyorlar Türkiye Bence kuracak Asya birliği diye bi birlik uğraşmayacak hiç Avrupa Birliğiyle bunların bizi almaya niyetleri yok torunlarımız Avrupa birliğine girdiğimizi görebilirse ne mutlu