Polisaj makinesi

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uygulanan malzemenin türüne göre aslında sıkıntı yaratabilecek ürünler mevcut genelde aşındırıcı özelliği olanlar. bu nedenle profesyonel müdahale tavsiye ediliyor. ama bu amatörce uygulama yapmamıza engel değil. boyaya zarar vermeden de bir takım işlemler yapılabilir kanaatindeyim. olay bunların ne kadarını yapabileceğimizle ilgili. ama hangi işlemlerin hangi sırayla yapılacağı kesinlikle bilinmeli anladığım kadarıyla.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işle ister hobi ister profesyonel olarak uğraşan kim olursa olsun zaten uygulamayı öncelikle hurda bi panelde veya eşdeğer yüzeyde yapmayı tavsiye eder. Kaç binlik araçların üzerinde uygulama yapılıyor tabi tedirginlik doğurması normaldir. Ancak yapılan işlemlerinin hepsinin geri dönüşü mümkün. Profesyoneller anadan doğma yetenekli olmuyor ki :) Vakti ve uygulama yeri müsait olanlar bence kesinlikle kendisi ilgilenmeli. Dışarıda yapılan tek uygulama yerine hem fiyat hem özen olarak siz 5-10 katını çıkarabilirsiniz.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bana sorarsanız ben de kendim yapma taraftarıyım. Uygun yerim de var; bahçeye cekip elektrik kablosunu uzatarak detaylı şekilde uğraşabilirim.

ve evet, yöntemi , işlem sırası, kullaılacak malzeme, tüyolar Internet te var oradan bakarak oldukça tatmin edici bir boya bakımı sağlayabileceğimi düşünüyorum.

Fakat işte o polisaj makinası gibi şeylerin satıcısı öyle deyince duraksadım. Ancak şimdi mesajlara tekrar bakınca, satıcı belki senin benim kadar Internet kullanıcısı değil, kulaktan duyma bilgi ile , o anki yetersiz tecrübesi ile girişti işe ve bir de kullandığı malzeme de uygun değildi ve sonuç olarak istediği boya parlaklığını elde edemedi. Aynı durum benim başıma da gelebilir diye uyarmak babında öyle dedi.

Şimdi tekrar düşününce ben kendim yapabilirim gibi geliyor.

Benim aracın önceki sahibinin götürdüğü yer kaportada 2 bölgede hata da yapmış ayrıca . veya hata demeyeyim de işgüzarlık veya öngörüsüz işçilik diyelim. Kaput ile ön tampon arasına wax veya vernik benzeri şeyi uygularken arasına wax veya vernik araya sızıp, kaporta yaslanma lastiğini tampona yapıştırmış, kaput her kapatıldığında yapışan kısım tamponu çekerek yerini catlatmış. Aracın tavanında da polisaj veya parlatma makinası ile yaptığı izler görünüyor güneş altında. Ben yapsam ondan kötü olmaz diye düşünüyorum.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de yapabiliriz illa makine olması şart değil. işin bir de bittikten sonraki özgüven ve gurur duyma kısmı var ki paha biçilemez. ne kadar para ödeseniz bu hissi yaşayamazsınız...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya makınaya arac uzerınde cok baskı uygulamayıp yapılırsa sorun degıl boyacıda bı yerden haklı sonucta hızlı cevıren bı makına ayar kacarsa boyaya zarar verırı sızı dusundugu ıcın soylemıstır oyle emın olun ınternetten bı kac vıdeo ızleyıp nasıl bı açı ıle makınayı araca uyguluyolar kullnadıkları guc ve bastırma kuvvetını algılayabılırsenız sorun olcagını sanmıyorum
kil olayıda gercekten cok guzel bısey uygulamanızı onerırırm.