Radyo - Anten - Direksiyon Kumandası

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, basit bir sorum olacak. Teknik servis başlığında genelde mekanik sorunlar ele alındığı için buraya yazmayı uygun gördüm.

Şimdi sorunlar şunlar:

-Aracımın (b1) radyosu çekmiyor. Çok az, denk gelirse. Anladığım kadarıyla araba anten olarak arka cam rezistansını kullanıyor, internetteki bilgilerin çoğu o yönde. Buna ek olarak, mesela radyo açık ve bir kanalı yakaladıysam, eğer rezistansı çalıştırırsam sinyal iyice zayıflıyor veya kayboluyor, kanal yerine cızırtı dinlemeye başlıyorum. Anten ve rezistansın kumanda devresine ulaşmak için arka cam ile koltuğun arasındaki döşemeyi sökmek gerekiyormuş, nasıl sökerim?

-Ne zamandır düşünüyordum, sonunda aracıma yeni teyp taktırdım. (goldmaster SD-8010) Ama aklım başıma sonradan geldi, teybi takan elektrikçi teyp ile direksiyon kumandasını birbirine bağlamamış. Zaten anten mevzusunu da çözemeyip bana cama yapıştırılan antenlerden al demişti. Bu teyp direksiyon kumandasıyla uyumlu mudur? Eğer öyleyse bu bağlantıyı ben yapabilir miyim? (Resimle gösterebilecek cömert arkadaşlar olursa kesin yaparım :) )

Teşekkürler.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
goldmaster SD-8010 benzeri bazı modellerde direksiyondaki tuşlar menüden tanıtılarak işlem yapılıyor.
ancak modelin arkasında swc veya wr adında bir çıkışla araçtaki soketin bağlantısının yapılması gerek
sizin için elektronikçiden yardım almanız gerek diye düşünüyorum

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün goldmaster yetkili servisini aradım, bu modellerde direksiyon kumandası uyumu olmadığını söylediler. özellikle sordum, başka uyumlu bir modeli var mı diye, cevap aynıydı. soruyu sorar sormaz "yok" cevabını alışım, konuştuğum "teknik" kişinin geçiştirmek için sallamasyon cevap verdiğini düşündürdü bana. tavsiyenize uyup, bir elektronikçiye gideceğim.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
goldmaster SD-8010 modelde kontrol için çıkış var gibi görünmüyor kendi sitesinde.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer direksiyon kumandası yoksa zararına satmayı düşünüyorum teybi. garanti belgesiyle beraber satabiliyor muyum? kredi kartıyla alındı ama fişte isim yazmıyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
garanti belgesi yeterli olur
fişi duruyorsa arkasına eklemek daha iyi olur

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkürler :) size son bir sorum daha olacak, ne istediğimi de anladınız, bana önerebileceğiniz bir teyp modeli var mı?

edit : yol bilgisayarına bilgi gönderecek bir teyp modeli olursa daha güzel olur.

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et