kış yaklaşıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrimatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Ticari takside Michelin alpin kullanıyorum. Ama hususiye almayacağım. Bence michelin den şaşma her yere tırman

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam olarak bir kar lastiği değil ama Goodyear vector 5 kullanmıştım ben..İstanbulda olanlar bilirler 1. köprünün halatlarından birinin koptuğu sene..Hiç bir zaman zincir takmadım ve hür gün işe gidip geldim Beylerbeyi-Okmeydanı arası karda vardı buzda hiç sorun yaşamadım...

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kıs lastıgı kullanmadım ama eskısehırın ınanılmaz soğunda ve karında zıncırlı arabaların bıle zor cıktıkları yere hıc kasmadan goodyear ventura 4 mevsımle cıktım ındım kı oturdugum yer eskısehırın en yuksek mahallesı.ama bunda 4 lastıgınde es zamanlı degıstırılmesı ve TC etkenı cok

acar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durum değerlendirmesi

O zaman bol bol lastikci dolaşıp uygun fiyata michelin alpin aranacak, yok eğer bulamazsak lassa snoways'e karar kılınacak:)

Teşekkürler...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kar lastiği alırsan o zaman normal hava şartlarınada bir lastik lazım zira onla asvaltta gezemezsin..Gezenler var ama...Bence en iyisi 4 mevsim lastiği...

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedir şu michelin hayranlığı anlamam, sonra da adamlar bir internet sitesi yapmaya zahmet etmiyorlar , fiyatları da şişirdikçe şişiriyorlar, Bridgestone Blizzak, Goodyear Vector 7, Continental Winter contact, Pirelli snowcontrol da var, bunlar da en az michelin kadar iyiler. Hatta ben yokohoma kullanıyorum 2 sene önce michelinin neredeyse yarı fiyatına aldım, bir kere bile yolda kaldığımı hatırlamıyorum geçen sene şu karın en berbat olduğu gece, sabaha karşı saat 2:00 bakırköyden istinyeye ameliyata 25 dakikada gittim, geri dönüşte üçbucukta yolda bir ben bir de kar küreme araçları vardı. Okmeydanı TEM bağlantı yolunda bile 70-80le gittim.
İstanbula kar yağınca sırf zevk için, antreman olsun diye kar lastiğimi alıp geceyarısı gezmeye çıkıyorum. Demek istediğim bir takım kar lastiğiniz olsun da markası ancak %5-10 fark ettirir, normal yaz lastiğine göre ise arada dünyalar kadar fark oluyor.
Bir ekleme ben bugüne kadar hiç zincir kullanmadım, nasıl takılır bilmiyorum, eğer eğimde cam buza denk gelmezseniz bunun haricinde zincirin hiçbir anlamı yok hatta avrupada birçok ülkede almanya fransa belçikada zincir kullanılmaz yolları bozduğu için yasaktır aynı şekilde ekimden sonra kış lastiği kullanımı almanyada zorunlu idi. En son ne durumda bilmiyorum.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene arkadaşım transporter'ına kumho aldık... hatta alırkende korkarak aldık fiyatından dolayı... çünkü michelin'ın yarı fiyatıydı... arkadaş lastklerle bi kış geçirdi ve çok memnun kaldı... kumhonun vakumlu lastikleri gerçekten güzelmiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...