WTCC de bir Türk ......

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz kendini gosterebilse iyidi be arkadaşlar onun Bmw e 46 mıydı hiç goremedim kendini yoksa yeni kasaylamı girdi?

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
bende pistten bugün geldim ,oldukça yorucu bir haftasonuydu ve gerçekten hoş olmayan şeyler oldu(Yağmur nedeniyle 9. virajı sel basması) ama gerçekten insanüstü bir çabayla sorun giderildi ve wtcc 2. yarışı da yapıldı. ben wtcc den daha çok gt yarışlarını seviyorum özellikle orda bi araba vardı ki Mosler acaba Mclaren F1 mi diye çok merak etmiştik.Bunun dışında İbrahim Okyay la yarış sonrası görüşme fırsatım oldu ve arabanın tam olarak istediği ayarlarda olmadığını söyledi yarış esnasında +yağmurun yağması da negatif bir etkendi dedi. Fakat üzüldüğüm bir nokta var ki, lzlemek ücretsiz olmasına rağmen neredeyse hiç kimse yoktu ve Türkiye hala bu camiayı tam olarak destekliyemiyor bu bakımdan zaten WRC nin 2007 de olmayışının tek nedeni budur.Bunun dışında gergin bir yarıştı organizasyon açısından çünkü herşeyin mükemmel olması gerekiyordu şu ceza alma olayından sonra ,nitekim öyle oldu zaten ve her konuştuğum pilot pistin mükemmel olduğunu ,hakem ve müdahele gözetmenlerinin süper olduğunu söylüyordu..

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
burdan ziyade www.tosfed.org.tr sitesini takip ederseniz tüm yarış takvimi ve haberler güncel olarak mevcut...

gsi_onur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa_tolga' Alıntı:
biraz kendini gosterebilse iyidi be arkadaşlar onun Bmw e 46 mıydı hiç goremedim kendini yoksa yeni kasaylamı girdi?

ilk yarışta kendi klasmanının 6. sı olarak bitirdi 2. yarışta ise klasman 3.sü sonuçta i: okyay ın kullandığı araç geçen senenin speclerinde biaraçtı ... basit bi örnek vermek gerekirse bu sene zanardinin kullandığı araç(BMW) km 1 sn daha ii yanlış anlamayın tur başına değil km başına daha ii gidiyo .. (yeni tip frenler 25.000 euro --yeni tasarım emme manifoltu +15 hp 8000 euro )Türkiyede sponsonların ne kadar bu işe ciddi baktığı yada nekadar para ayırdığı malumm...bişi daha söylemek istiyorum WTCC ye katılım ücreti tek yarışlık 40.000 euro dur....
bence böyle bi araçla i. okyay ii bi derece ile ayrıldı o pistten ....