palio 1.2 ve 200 ü geçmiş

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
madem arabayı biliyosun, şanzıman kısa mı uzun mu? anadola da bu şanzımanı taksak 200 yapar mı :eek:

1,2 normal sayılabir ama 4 ve 5 1.2 motorlu bir araba için uzun. Ayrıca vectra 2.0 ile 250 yaptığını söyleyenlerde vardı kimse motoru güçüyle örtüştürmedi olayı şanzıman oranlarından dolayı olduğunu belli bişey.

AsTRaGaLiP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.edirnetuning.com
ben kimsye palio daha iyi araba demedim.sadece 200 görür dedim.
bunda bu kadar stres yapacak bir şey yok.
220 kadran bulunan 1.6 astranın yapabileceği fab.hızı belli.ben 200 ü geçtim derken bir çok arkadaşımız 180 , göremedik diorlar.
yokuşaşağı yokuş yukarı ne fark eder.tartışılması bile anlamsız.
elbette bir opelle bir tofaş aynıkefeye konulamaz ama söz konusu olan hız ise bir çok araba bahsi geçen hızı gayet rahat yapıyor.bugün 5 milyarlı tipo 2.0 16V 250 km yi çok rahat geçerken 40 milyarlık vectra ile hıa bazen ulaşmak güç olabiliyor.bu vectra tipodan kötü demek değildir.unutmayalım lütfen.
bence 1200 cc palio 200 km hız yaparmı tartışılması yerine 200 km hızın sakıncalarını tartışsak daha anlamlı olur.

220 Kadran olan Astra G HB NJoY'la ben Edirne-İstanbul arası otobanda 231km/h ve 6400 d/d gördüm. (Arabada sadece Egzost var :D ) ... Marifet için yazmadım bunu ama öylee ;)
Yani kısacası araba gaz kesere girdi. Olsa daha da gidecek . ibre kendini sonlayınca yanımdaki arkadaşımdan yol bilgisayarından ortlama hızı açıp 0'lamasını istedim. O anda yol bilgisayarındaki digital gösterge 231 km/h... Anlık Tüketim 18.7 Lt/100km yazıordu... ;)