taban halısı??

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 15 gun kadar once sofor tarafının dısarıdan su alıp halının cok kotu bı sekılde ıslanmasından dolayı sınırlenıp o tarafın halısını kesmıstım. su gelen yerı buldum o gun tamırını yaptım hatta 15 gundur o tarafta halı olmadan gezıorum su alır dıe sımdı aklıma 2 care gledı
1. kestıgım parca vıtes kutusununn altından paspasın altına gelen kısımdan sofor koltugunun altına kadar kapı tarafını komple kapılastıgını felan sokup kesmeden cıkardıgım ıcın kestıgım yerlerın altına parca koyup derby ıle yapıstırmak.
2. sofor ve yolcu tarafına koltukların altından baslayarak on koltukların yenı bı halı dosemek kı bole bı halıyı bulabılırmıyız? dosenebılırmı sonucta kıvrımlı yerlerde var boyle bı taban halısı bıze ne kadara patlar saglam bısey orj. yakın??
daha onceden boyle bısı basınıza geldımı ayrıca?? fıkır verırısenız cok sevınırım

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer bu tipte bir işe gireşeceksen tamamen değişikliğe gidip ses izalasyonu yapılıp araçta içeri gelen ses azaltılabilirr

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta arac van zaten zamanım olsa komple ıcını soker yparım ama o gun bıle zamnım yoktu sınırden kestım kesmezdım normaldede sokmeye kalksam bı pazar gunum var toparlayamam zaman yetmez..

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöför tarafı şuanda bendede acayip ıslak kar yağmıştı geçende aracın üzerinde bi miktar kar vardı eriyip camın önünde içeriye kablo giren yerden hep akmış maf olmuş durumda şöför tarafı halının altını kaldırdım biraz öğlece bıraktım bi iki haftaya kurur herhalde

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bnde oldu aracında set var mı? anfı kablosunu cıkarrıken kaput acma kablosunun ıcerı su gırmesın dıe olan plastıgını parcalamıslar tum yagmurda ıcerı akmıs bn sole dıyım o halı o sekılde kurumaz cunku pedlların altında sunger var o sırılsıklamdı kı senınkıde oledır ya oto kuafore gotr bırak sokup kurutsunlar yada kendın sök ole kurumaz taban paslanır ayrıca bn sole bısı yaptım canım onundekı sıyah plastıgı sılgeck mekanızmasını sılgec su deposunu soktum komple sıyah sılıkon ıle o parcalanan plastıgın etrafını komple sılıkonladım ılk sıcak sılıkon ıle doldurdum parcayı uzerını parmagımla yedıre yedıre sılıkonladım su anda su almıo ama halı ne olcak onu dusunuorum

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen anfinin güç kablosunu geçirmişlerdi oraya silikon sıkmışlar silikonun ordan veriştirmiş elimle bi çektim komplesi geldi adam gibi yapmamışlar bende kırmızı silikon vardı evde üst kapağı yaparım diye almıştım iyice sıktım kapattım orları.Evet haklısın kurumasına bende ihtimal vermiyorum kalın sünger var bide pedalın karşısında bi kalın sünger daha var paslanmasın diye altlarını hep kaldırdım destek vererek bez koydum şimdilik.Onuda bugun gördüm cam içerden buğu yapmış dedim bune sonra paspasa baktım göl olmuş bidahaki hafta sonuna kaldı evden uzatma kablo çekip elektrikli radyatörüm var küçük onu koyacam arabanın içine bi kaç saatte kurur herhalde.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurumazzz kızma ama kurumaz ben sana su kadar dıyım bnde aynısını dusunuodum ıslaklıgı bı hafta once fark etmıstım pazar gunu aldım kurutma makınasını ındım kurutuorum kurumuo halıyı sıleyım dedım su cıkıo bı kestım kı abartısız sungerdekı su ıle beraber 15 20 lıtre su cıkmıstr sunger acayıp emıcı hemen halıyı yıkıdım kokmaya baslamıstı sungerle halı bı haftada zor kurudu balkonda asılı sekıldı aracın ıcını sofor kısmını soktukten sonra ııce sıldım kurutma makınası ıle kuruttum oyle duruyo ya sende kes ama keserken vıtesın orayı kesme benım gıbı bı anlık sınırle kltugun altından kes dıger kısımları vıdaları sokerek cıkar kurumaz senı kızdırmak ıstemem ama araban curur curumeyıde gectım bı koku yaparsa cıkaramazsın.. su gıden yer hep aynı zaten bıde bak su var su gıderlerı tıkanıyo onlarıda temızle su akısı olmadıgından oralardakı plastıklerde parcalandıgından normalden daha cok su alıyor ıcerı bence sende sıyah sılıkon ıle her tarafını sılıkonla

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuruyacağına ihtimal vermiyorum haklısın kardeş fakat taban halısı vectralarda acaba parça parçamı kesmekte istemiyorum orta konsolu bide koltuğu söksem parça halindeyse çıkar gibi banyoda yıkayıp asardım fantaziye bak ya :) bi karış kar vardı üşendiğimden sıyırmadım karı oda birden güneş açınca eriyip dolmuş içeri işten güçten de fırsat yok hafta sonuna kadar çürürse çürüsün valla uğraşamam :)Oraya ne biçim bi sünger koymuşlar çok fena bişi yapmış adamlar

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltugu ve konsolu sokersen sadece koltugun altından kesıp kurtarabılırın halı koca tek parca...
yahu bn sungerı ılk fark etmedım altı sunger ustunde plastık kaplı onun ustunede halı kaplı plastıgı sılıorum taban su oluo bı bastırdım plastıge su cıkıo cıkardım agırlasmıs cıkmıo dusun yanı...
en ıyısını yaparsın cıkar deterjan ıle yıka bı hafta kalsın oyle sonra takarsın bnde haftaya pazar kesın yap bunu yoksa basına dert acar bıde kablolar felan gecıyo altından keserken dıkkat et