tekleme ve fazla yakıt sorunu

ali2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Arabamı yeni aldım daha 1 haftadır kullanıyorum herhangi bir bakıma sokmadım kendi motor ustam aracı beğendi ve aldık. 96 model cd. Araç 2. vites düşük devirlerde acaip derecede tekleme yapıyo vede vites boş durumunda gaza bastığımda pırpır ediyo devir kademeli şekilde artıyo. Araç lpg li ve çok fazla yakıyo şimdilik ölçmedim ama 30 tl gazla tahmini 80 km yapamadım. Acaba sorun nedir ?

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme buji ya da buji kablolarından kaynaklanabilir

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diger viteslerin düsük devirlerindede ayni sorun varmi ? Yoksa 2. vites düsük devirlerindemi yapiyor.

Aracin motor hacmi ile HP sinide yazarmisiniz lütfen.

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji buji kabloları genelde rolantide yapmaz. geçenlerde benimde başıma geldi bobinde sorun çıktı değiştirince düzeldi. buji buji kablosu yada bobin arızalı ise tekleme fazla yakma gibi sorunlar yaratır

ali2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diger viteslerin düsük devirlerindede ayni sorun varmi ? Yoksa 2. vites düsük devirlerindemi yapiyor.

Aracin motor hacmi ile HP sinide yazarmisiniz lütfen.

Araç Vectra b CD 2.0 136 hp... Sadece 2. vites düşük devirde çok fazla dercede tekleme var. Ve vites boş durumda gaz pedalının sonuna kadar bastığımda pırpır ediyo ve devir bir anda değilde kademeli şekilde artıyo. Aracı fazla sertde kullanmıyorum yakıtıda çok fazla geldi bana 30 tl gazla (gaz lt 2.260 dan) 80 km yapamadım.

Mehmethan3551

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
13 yıl geçmiş aradan ama sorun çözüldü mü aynı sorun bendede var