Türkler Hakkında Sözler

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Madem bu kadar mukemmeliz, bu kadar iyiyiz niye butun dunya bizden nefret ediyor ? Niye dunyada lafimiz dinlenmiyor
diye sormuşsun.
ÇÜNKÜ hepsinin geçmişten sağlam kuyruk yaraları var yıllardır unutamadılar unutamazlar ben herşeye rağmen NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE Diyorum..!!!!!!!!!

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar saygı goruyoken su an bulundugumuz durum gercekten uzucu :(

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sözler güzel ama eskiye ait.. şuan bizim insanımız için geçerli değil malesef bu sözler.. yine savaş olsa bizim millet gaza gelir o ayrı ama onun haricinde ,

kaç kişiye güvenebiliyosunuz?
kim kime bişeyini emanet edebiliyo ?
kaç kişi dolandırıcı değil ?
kaç kişi borcuna sağdık ?
ya da kaç kişi trafikte sana yol veriyo ?

her taraf rüşvet.. parası olan işini sürdürüyo.. bunun gibi bir sürü olumsuzluk

ben bu şartlar altında türk milleti çok asildir çok iyidir çok yücedir diyemiyorum malesef

ama az da olsa iyi insanların hatrına, tarihimizin hatrına ülkemi seviyorum..

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel ve çok düşündürücü...
Okurken kültürümüzün,geleneklerimizin ve değerlerimizin nasil da yok edildiğini anlamak üzüntü verici... :(

paylaşım için teşekkürler, hem çok güzel, hem de Ersin Bey'in dediği gibi düşündürücü. malesef...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimsenin Sizi eleştireceğini sanmıyorum Kaan Bey, zira çok dobra ve doğru şeyler yazmışsınız, her kelimesine bu ülkeyi gerçekten seven ve biraz farkındalığı olan katılacaktır. Bende Türklüğümle ve tarihimle övünüyorum ama bugünümle değil malesef, hamaset ağzıyla medeni ve güçlü bir toplum, ülke olunmuyor...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonradan tüm yorumları okudum, yalnış anlaşılma olmasın, yazdıklarımla burdaki yorum yazan arkadaşlara değil, asker-vatandaş tüm ülkeye ayna tuttum.

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumumdan tepki alacagimdan suphem yok ama genede yapacagim. Benim kisisel gorusum bizi en cok mahveden seyin kendimizi yere goge koyamamizdan oldugunu dusunuyorum. Hatta dahada ileri gidip Ataturk un belkide tek keske soylemeseydi dedigi laf olarak " Ne mutlu Turkum diyene " lafi oldugunu dusunuyorum. Hatani ,eksigini duzeltmenin birinci sarti, hatanin , eksiginin oldugunu kabul etmektir. Bizim gibi kendini mukemmel sayan bir toplumun arpa boyu yol gitme sansi yoktur. Madem bu kadar mukemmeliz, bu kadar iyiyiz niye butun dunya bizden nefret ediyor ? Niye dunyada lafimiz dinlenmiyor? Niye kapilarina "Turklerle kopekler giremez" diye yazilar asiyorlar? Madem askeri olarak bu kadar gucluyuz niye bir PKK illetini yillardir bitiremiyoruz? Elalem uzaya giderken biz niye kendi arabamizi bile yapamiyoruz ?Dunyada kac kisi Turkiye'nin haritadaki yerini biliyor ?...vs.vs. Dunyanin yarisina hukmetmis bir gecmisimiz oldugunu bende biliyorum ama kabul etmemiz gerekirki yillar bize birseyler katmamis, olanida alip goturmus. Herkes takkesini onune koyup bir dusunsun bakalim, su an " Ben Turk'um " derken gurur duyabilecegimiz kac vasfimiz kalmis ..... Simdi isteyen topa tutsun beni ama tekrar soyluyorum. Vatanseverlik " Ne mutlu Turk'um " demekte degil, eksiklerini gorup onlari gidermektedir....

Ne Mutlu Türküm diyene...

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vaktiyle söylenen bu sözlerin hiç birisinde idarecilerimize bir övgü, yöneticilerimize bir kompliman, devlet büyüklerimize bir takdir yok..

Tüm bu sözlerin muhattabı Türk Milleti.. Türk devletleri değil..

Kaldı ki yönetenlerimizin kifayetsizliğini hepimiz kabul ediyoruz. Birde şu var, tüm bu sözlerin hepsinde bahsedilen SAVAŞÇILIĞIMIZ.. Türk milletinin ne kadar savaşçı olduğunu herkes bilir. Tıpkı ingilizlerin siyaset erbabı olduklarının, fransızların ehl-i keyf olduklarının, japonların çalışkan olduklarının bilindiği ve kabul edildiği gibi..

Diğer bahsedilenlerde iyi bir savaşçıya has olan dürüstlük, cefakarlık, sebatkarlık gibi özelliklerle âlâkalı.. Yani yine savaşçılığımız..

Evet iyi savaşıyoruz , iyi ölüp, iyi öldürüyoruz ama berbat bir şekilde yönetiliyoruz. Öyleki insan "bunca ölen türk boşunamı öldü" diye düşünmeden edemiyor.. Keşke savaşçılığımız kadar siyasetçilerimizde iyi olsaydı da cephede kazandıklarımızı masada verip dönmeseydik..
Kaan abimin demek istediğide budur heralde. Bunca kifayetsizliğe rağmen hala devletine umutla sarılan ve tek bir kötü söz ettirmeyen bu saf ve temiz milletin, bu hasletini kötüye kullananlar utansın.. Tanrı Türkünü koruyacaktır.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumumdan tepki alacagimdan suphem yok ama genede yapacagim. Benim kisisel gorusum bizi en cok mahveden seyin kendimizi yere goge koyamamizdan oldugunu dusunuyorum. Hatta dahada ileri gidip Ataturk un belkide tek keske soylemeseydi dedigi laf olarak " Ne mutlu Turkum diyene " lafi oldugunu dusunuyorum. Hatani ,eksigini duzeltmenin birinci sarti, hatanin , eksiginin oldugunu kabul etmektir. Bizim gibi kendini mukemmel sayan bir toplumun arpa boyu yol gitme sansi yoktur. Madem bu kadar mukemmeliz, bu kadar iyiyiz niye butun dunya bizden nefret ediyor ? Niye dunyada lafimiz dinlenmiyor? Niye kapilarina "Turklerle kopekler giremez" diye yazilar asiyorlar? Madem askeri olarak bu kadar gucluyuz niye bir PKK illetini yillardir bitiremiyoruz? Elalem uzaya giderken biz niye kendi arabamizi bile yapamiyoruz ?Dunyada kac kisi Turkiye'nin haritadaki yerini biliyor ?...vs.vs. Dunyanin yarisina hukmetmis bir gecmisimiz oldugunu bende biliyorum ama kabul etmemiz gerekirki yillar bize birseyler katmamis, olanida alip goturmus. Herkes takkesini onune koyup bir dusunsun bakalim, su an " Ben Turk'um " derken gurur duyabilecegimiz kac vasfimiz kalmis ..... Simdi isteyen topa tutsun beni ama tekrar soyluyorum. Vatanseverlik " Ne mutlu Turk'um " demekte degil, eksiklerini gorup onlari gidermektedir....
Şu anda bu Ülke bu durumdaysa sizin gibiler yüzünden bu durumda:(Nasıl olurda Atatürk'ün NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE sözünü evirip çevirip hatamızı eksiğimizi görmemeye bağlamışsınız:eek:Bende yukarda yazılanların birçoğunun şu anda sokaktaki milletimizi yansıtmadığını biliyordum,sizde bunları yazınca iyice emn oldum;)Türkiye'nin yerini kaç kişi biliyor diyorsunuz,bence siz bilmiyorsunuz diye diğer devletlerdeki kişilerinde bilmiyeceği anlamına gelmez.Senin gibi Türk'üm diyenlere de yazık diyorum,demek NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE cümlesinden bu kadar rahatsız oldunuz,yazık:(:(:(
Şu günlerde yaşanan herşeye,herkese rağmen NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!!!

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aranızda asker yada asker kökenli olanlar varsa benden daha iyi bilirler ama "Ne Mutlu Türk'üm Diyene " özdeğişi de "Bu milletten adam olmaz " lafıda birer psikolojik savaş örneğidir bana göre.
Birine 40 lere çok zekisin dersen belki çok zeki olmaz ama birine senden adam olmaz dersen ondan gerçekten de adam olmaz.
80 lerden sonra hızını arttıran 90 ve 2000 lerde had safaya gelen bizden adam olmaz psikolojisi ve bu ülkenin insanlarını bu psikolojiye sokankar malesef psikolojik savaşı kazanmış durumdalar.
Evet tarih önemli Türk tarihi olmadan Dünya tarihini anlayabilmek imkansız ama asıl önemlisi Tarihte şöyleydik böyleydik diye öğünmek yetmiyo ders almakta lazım çalışmakta lazım...
Ne mutlu Türk'üm diyene nin tanında birde Türk ;öğün , çalış , güven. diye de bir özdeğiş var pek azımızın hatrındadır.
neredeyse cumhuriyetle yaşıt olan Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu var ama ne fayda ben kendi çapımda tarihe biraz meraklı biri olarak bu kurumların ne yaptıgını çoook merak ediyorum (oturaklı götürgeç gibi saçma lugatlar yaratmaktan başka)
Tarih bilmek onunla gurur nur duymak başka birşey Tarihten ders almak bambaşka bişey malesef tarih, Türk tarihi denince hemen Osmanlı en fazla selçukluya inebiliyo insanlar ama Türk tarihi denince taaa nerelere gidiyo , hıristiyan Türklerden , endülüsten moğollardan hatta Türklerin nasıl müslüman olduğundan dem vuran pek kimse yok.
Malum ramazan ayındayız açıyosun tv ları hemen her kanalda osmanlının son dönemlerindeki güya ramazan eğlenceleri tarzında aslından uzaklaşmış bir sürü saçma sapan prg. var İslam önderlerini peygamberlerini anlatan filmler var hepsi yabancı kaynaklı..
Valla kimse kızmasın ama (sözüm meclisten dışarı )Türklük diyoruuuzzz Türklükten haberimiz yok , müslümanım diyoruuuz ondanda pek haberimiz yok garip birşey olduk
ne nereden geldiğimizden tam olarak haberimiz var ne de nereye gittiğimizden...

Çok basit bir örnek vereyim haçlı seferleri , tarihteki haçlı seferlerini araştırın ki çoğunuz biliyosunuzdur , sonrada ortaçağ savaş filmlerini şovalyeleri falan izleyin nasıl yani yaaa demekten kendınızı alamıyosunuz

Allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim....