vectra a (c20ne) lifter sesi

mustafaciyanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler
1995 model vectra a aracım var.araçta geçmeyen bir lifter sesi mevcut.sorun şöyle başladı motor yapıldıktan sonra 5000 km sonunda tamircimin koyduğu 15-40 yağ yerine 10-40 yağ koydum.aynı gün yola çıktım motor ısındıktan sonra ses gelmeye başladı.bir süre bu şekilde bindim lifter patlattı.daha sonra lifterleri komple yeniledim ses yine devam etti.arızanın lifterden olduğunu düşünerek bir takım daha lifter alıp yine değiştirdim.bu arada 15-40 ve 20-50 yağları sırayla koyup denedim fakat çözüm olmadı ses bir nebze olsun azaldı.soğuk iken ses fazla olmasada araç ısınıp stop ettikten sonra tekrar çalıştırınca acaip bir şekilde ses geliyor.aracın sentesine baktım doğru görünüyor.yağ filtresini orjinal ile değiştirdim sonuç aynı.ses yapan lifterler emme kısmının sadece 2 lifterinde var diğerleri gayet sağlıklı çalışıyor.
yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

mustafaciyanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam kesinlikle lifter sesi.hatta biraz önce külbütör kapağini actim ses yapan lifterin üzerine baski uyguladigimda 3-4 mm kadar bosluk var.tavsiye ettiginiz sivinin amaci lifterleri temizlemek mi? Tesekkur ederim