Vectra B Motor ikaz ışığı yanıp sönüyor

VauxHall

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.

Başımdan geçen ve halen sorunun nedenini bulamadığımız bir sıkıntıyı paylaşmak istiyorum, tecrübesi olan arkadaşlardan da yardım rica ediyorum.

Vectra B CD 1999 (BRC LPG)
yüksek hızda kısa bir süre seyrettikten sonra T.C ve motor sarı ikaz yandı, yanar yanmaz zaten motor stop etti, sağa çekip tekrar çalıştırdım, sarı ikaz sönmemiş halde yolu tamamladım. tech2ye bağlandığında Eksantrik sensör arızası, kam mili sensör arızası, emme manifoldu hava giriş sensörü (böyle bir ismi var sanırım) arızalarını aynı anda veriyordu, neyse silindikten sonra hava debi sensörü arızası vermeye başladı, defalarca silip test etmemize rağmen arıza hiç gitmiyor, hava debi sensörünü (bağlı bulunduğu plastik boru ile birlikte) 2 kez değiştirip denedik, arıza hala devam ediyor. birşey tespit ettim, motor soğukken yanmıyor, 90 derece ısıya gelince dur kalk'larda yanıyor ve birkaç saniye sonra sönebiliyor. taib yanma sönme esnasında motor hafifçe stall oluyor sonra tekrar topluyor kendini.

sabit hızda hararet 90'ın altındayken yanmıyor. ne zaman yoğun trafiğe girersem tekrar yanmaya başlıyor, kafasına göre de sönüyor. ne olduğunu bir türlü çözemedik.

yardımcı olmanızı bekliyoruz:)
iyi günler

Blade De'Nogua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde ABS ışığı yanıyordu aynen dediğiniz gibi düşük sıcaklıkta değilde hareret 90'a gelince böyle bir durumla karşılaşıyordum umarım bilen biri yardımcı olur .

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer sorun lpg doldurduktan sonra yada ilk çalıştırmadan sonra ani kalkış yaparsam oluyordu. kapatıp benzinle gidersem sorun yoktu lpg tekrar ayarlandı hiç bir sorun yok 1 haftadır

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sensör kablolarını kontrol edin derim...

iiilhami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 3 hafta önce benim başıma gelmişti benim araçta da debimetre yi değiştirdikten sonra tekrar yandı servise döndüğümde eski orjinal debimetreyi takarak hortumları kontrol etti (karburatörün altındaki) ve sorunun bir anda çözüldü, benim sorunumda anlattıklarınızla aynıydı cözümü bulan OPEL TEAM ALİ USTAM kendisine teşekkür ediyorum

muratkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2004 astra elagance var aldım alalı yaklaşık 1.5 yıldır arıza lambası yanıyor oksijen sensörleri iki kez degişti beyne bakıldı hava debimetresi degişti egr valfi katalitik konvektör temizligi aklınıza gelen bütün parçalar temizlendi depo içi dahil ama bir türlü motor arıza lambası ışıgı sönmedi en son kataltik konvektör temizlendiinde 2 ay yanmadı ama tekrar yandı yetkili serrvisle akrba olduk tech 2 cihazınada baglandı yeniden formatta atıldı makineye baglanıp temzlik yapıldı ama hala kafasına göre yanıp sönmekte motor arıza lambası bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevaplar bekliyorum arabadan iyice sogudum son zmanlarda devir saati rolantide oynamam var arabada tekleme gaz yememe oldu bunlar içinde gittim servise tüm ustalara care bulamdım araçta tüp yok hiç takılmadı arıza kodu 0171 kayseride yaşıyorum bu arızları yaparım diyen veya bana yakın yerden adres gösterecek olanlara memnun kalırım saygılarımla herkese iyi günler

Muscal

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
P0171 Arıza Kodunun Sebepleri:
*Hava emiş sistemi arızalı, emme manifoldunda ve emiş hattında kaçak var. *Lpg'li araçlarda lpg ayarı (afr) ayarı bozuk olabilir, lpg servisinde bilgisayarla doğru afr (hava-yakıt oranı) ayarı yapılmalıdır...