vectra b yardım

opelcd34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam aranıza yenı katılıyorum. yeni aldığım 98 vectra cd 2.0 aracım var. ama cozemedığim sorunlar var sızlerden yardım beklıyorum.
1-aracımı aldığımda dıreksıyon kaplatım detaylı temızlık yaptrdım motoruda sıcak buharla temızlettım. dıreksıyonu takan kısı kornanın sureklı calması sebebıyle hem kutup basını soktu hemde dıreksıyondakı soketı cıkarttı ve oyle monte ettı sımdı korna calımıyor ve en onemlısıde yol bılgısayarı sureklı calısıyor kontakta anahtar yokken bıle acaba arzası neden olur yardımlarınızı beklıyorum. yol bılgısayarında outs.temp yazıyor
f c

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
motor yıkama sırasında bi yerleri bozduğu aşikar ki tavsiye edilmeyen bi olaydır motor yıkama. ulaşabildiğiniz soketleri söküp iyice kurulayıp tekrar takın, kısa devre yapıyor olabilir. bu iyi tarafı... birde sıvı temasından dolayı bozulmuş parçalar olabilir...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
+ direksiyonu takan kişi soketi tekrar yerine takmadığı için korna problemi yaşamışsın, kornanın sürekli çalması ise ayrı bir hatadan kaynaklanıyor olmalı. İyi bir elektrikçi motor kısmında ve direksiyon aksamında gerekli kontrolleri yaptıktan sonra yol bilgisayarını yeniden proğramlarsa sorun kalmaz.

opelcd34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok pişman oldum yıkatdığıma galıba bıryerde kısa devre var cunku yol bılgısyarı sureklı acık yanıyo hep kontakta anahtar olmadıgı halde. bırde arıza oldugu zaman bu araclar bu sekılde sureklı ekran acıkmı hata verır.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bende çok pişman oldum yıkatdığıma galıba bıryerde kısa devre var cunku yol bılgısyarı sureklı acık yanıyo hep kontakta anahtar olmadıgı halde. bırde arıza oldugu zaman bu araclar bu sekılde sureklı ekran acıkmı hata verır.

hayır, arıza olduğu zaman ekran sürekli açık kalmaz. konsolda arıza ışığı yanar yada bilgi ekranı açık olduğu sürece ekranda uyarıları gösterir.

opelcd34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun sanayıye gıttım dıreksıyon altında olan sıgorta kutusunda 2 tane roleye su gıtmıs değiştirdık arıza cozuldü. ama yol bılgısayarı anlık yakıtı gostrmıyor bunun ayarlanması yapılıyormu acaba?
1-bırde sol kapı darbe sensorunu nerden bulabılırım acaba cıkma veya sıfırını