Vectra c benzin pompası hakkında

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Koltuğu çıkarın o zaman ustam pompanın elektrik kablosuna elinizde voltmetre var ise kontağı açıp elektriğini ölçün yok ise bir ampül ile orta kısma kırmızı siyah kısım ampulün kenarına değirip kontak acip deneyin yanacakmi boylelikle hatta elektrik olduğunu anlarız belki pompa arıza lıdır yada pompanın içinde soketler gevşemiştir benzinde kolay kolay pompa arıza yapmıyor çünkü

Erdinç1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F falan denmesi ben bu akşam kendim ölçtüm benzin röleai bazen çekmiyor çekmeyincede pompa çalışmıyor röleyide beyin kontrol ediyor diğer sensörlerde problem olsa lpg de de araba çalışmaz lpg de en ufak aorun yok benzinde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

Erdinç1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompaya enerji bazen geliyor ozamanda araba çalışıyor zaten ama enerji kesiliyor rölede çekmiyor röleyide beyin çektiriyormuş geriye bitek beyin kaldı 😣

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
F falan denmesi ben bu akşam kendim ölçtüm benzin röleai bazen çekmiyor çekmeyincede pompa çalışmıyor röleyide beyin kontrol ediyor diğer sensörlerde problem olsa lpg de de araba çalışmaz lpg de en ufak aorun yok benzinde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor
Benim aracımda krank sensoru arızası oluştu bundan ötürü enjektör ve pompa devreye girmiyordu araba çalışmıyordu calissada ısınana kadar aptallaşıyordu lpg de direk çalıştırınca çalışıyordu krank sensörünü degistirdim sorun ortadan kalktı ve bu sensörün genelde bobini bozulmaz o yüzden arıza yakmak söküp baktım bozulmuştu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustam arabanda elektrik kaçağı yok ise beyin bozulmaz kacakta elektrik hattın sağlam ise oynanmamış ise opelde mars motorundan yapar oda revize olduysa yapar öncesinde

Erdinç1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank senaörüne bakmadık olmasa onuda değiştireyim marş morunuda bi sökeyim bakalım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yani usta sebepler bunlar hani beyin kolay kolay arıza yapmaz corsa olsa çorbada beyin sıcaktan bozuluyor yerini değiştirince bir daha bozulmuyor

Erdinç1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşkar sorun halloldu ve beyinden çıktı beyini söktüm ve baktıpımda içinden 2 adet kablonun lehimleri kopmuştu lehimlendikten sonra sorun gitti 👍

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hadi bakalım hayırlı olsun