vectra önerileriniz

cakir99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel araçlardan çok anlamıyorum ama araçlar fiyat ve kalite bakımından beğeniyorum ve almak istiyorum çevremden duyduklarıma kulak asmak istemiyorum ama yinede sizlerede sormak istedim opel vectraların arızayı çok yaptığı sanayiden çıkmadığını söylüyorlar ama denizlide oturuyorum burada çok fazla vectra var.

-ben 1997 model 180 binde Opel Vectra 2.0 CD bir araç buldum ben denizlide oturuyorum araç başka şehirde araç boyalı tavan hariç satan adam belirtmiş sbm kayıtlarında 3 adet çarpma görünüyor ama fiyat yazmıyor bana yardımcı olurmusunuz başka şehir olduğu için tanıdık usta yok sanayiyi bilmiyorum ne yapabilirim yardım edermisiniz

-997-99 arası Opel Vectra 2.0 CD 'ların fiyatları ne durumda şuan ben 130 bin ile 190 bin arası araçlara bakıyorum BENZİN&LPG li fiyatlar değişiyor makul fiyat nedir

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayiden çıkmama konusu genelde tartışmalı oluyor ve bence tamamen aracın kondisyonuyla ilgili. burada aldığımdan beri yağ su koydum bir iki sensör dışında sanayiye girmedim diyenler de var, belirli bir dönem sanayiden çıkamayanlar da. tabi opeli fiyat-kalite bakımından beğenmeniz doğal.

vectra alacaksanız bakıp gördüğünüz şeyleri kafaya takın. mesela, arıza lambası yanıyorsa sebebini kesin sorun, baktırın. mesela ben bir yıllık vectra kullanıcısıyım, hatta bu benim ilk aracım. ben zamanında bilgisiz olduğumdan biraz hor kullanılmış 300 bin kmde bir araç aldım, tabi fiyatı da buna göreydi ama yaşadığım sorunları listeleyim:

sente ayarsızdı,
alt takımları değişti,
LPG'den kaynaklı regülatör değişimi yapıldı,
elektrik kablolarının izolasyonları bitikti,
camların açılıp kapanması sorunluydu,
radyatör sorunluydu,
triger değişecekti,
fan devreleri arızalı ve oynanmış, Tofaş mantığıyla kontağa bağlatılmıştı,
yağ kaçağı vardı,
egzozda sıkıntı vardı.
bazı sensörler arızalıydı.

burada önemli olan şu; bir yıl içerisinde yaptırdığım bakımlara cevap vermeyen tek kısım LPG oldu, tesisat eski olduğu için. bu aralar fazla yakmasından şikayetçiyim, oksijen sensörü ve debimetreden ötürü. iki parçanın toplam maliyeti 400tlnin üzerinde.

bu tür bakımların masrafları az olmadı.

tecrübeli üyeler yönlendirme yapacaklardır, bunlar naçizane benim başıma gelenler ve sonuçları. ben alırken bilmiyordum ve bana yardımcı olacak aklıselim birileri yoktu.

şehir içinde göreceli olabilir ama uzun yolda klasmanına göre keyifli bir araçtır. falan filan inter milan.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı model, aynı marka araçlar arasında sık sık sanayiye giren araç da olur, bakımdan bakıma sanayiye giden de olur. Bir aracın durumunu onun sahibi belirler. O nedenle falanca marka araçlar çok sık sanayiye gidiyormuş gibi cümlelere sadece gülüp geçiyorum. Tek tavsiyem ne marka araç alırsan al ucuz ve bakımsız olanın alma, yerli araba neyse de özellikle orta sınıf yabancı arabanın döküğü ocağına incir ağacı diker.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra şöyle vectra böyle diyenlere aldırman

Her malın iyisi iyi kötüsü kötüdür :) Vectranın iyisi güldürür kötüsü süründürür

Bendede vectra cdx var :) çok memnunum 2. vectra alışım :)

3. arabamı da vectra c almayı düşünüyorum

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha önce 2005 Astra kullandım. Sonra 2001 vectra ya bindim. Şimdi yine 2000 veya 2001 cdx almayı düşünüyorum. Milletin abarttığı gibi de değil. Arabaya bakarsan sıkıntı çıkarmıyor. Arabayı hor kullanılırsa bu vectra değil mercedes bile adamın ocağına incir diker. En önemlisi de arabanın silinden anlayacaksın. Arabanın dilinden anlamaz, araba ikaz verdiği halde ilgisiz alakasız olursan sanayideki ustalarla ahbap olursun.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B 2.0 Cd aracım var 2000 model. 7 ay oldu alalı sadece bir kez servise bakıma götürdüm birde LPG filtresi tıkanmıştı onu değiştirdim ve 7000 km yol yaptım. Alırken çok araştırdım kime sorduysam alma ocağına incir ağacı diker dediler :) ama aldım ve iykide almışım diyorum ve aldığım kişiyede hep dua ediyorum.
Tabiki temizini bulmak lazım hor kullanılmayanı nı birde. Geçenlerde arkadaşım 2013 hundai blue araç aldı gezmeye gittik bir yerlere aynı anda araçları park ettik benim ön cam açıktı kapıları kumanda dan kilitleyince cam kapandı otomatik olarak, arkadaş onu nasıl yaptın dedi, kendisi yapıyor dedim ben yapmadım. Acaba benim kide öylemi dedi aracın camını indirdi kapıları kitledi ama cam kapanmadı, yüzü kızardı :)
Bu araçlar gerçekten özellikli ve güzel araçlar bence daha fazla değeri hak ediyorlar. Piyasada 50 60 bin tl lik uçan tenekeler dolaşırken Vectra ya binmek bir ayrıcalık bence..

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Binde vectra hastasıyım 96-2003 arası b b2 kasalar mükemmel ufak tefek kronik sorunları olcak illaki 2013 model sıfır ford focus trendx aldım 4000 km sattım beş para etmezler satar satmaz vectra aradım bulamadım temizini astra g otomatik denk geldi teyze oğlu tamirci zorla astra aldırdı hala gözüm makyajlı uzay kasalar da önümden geçerken sanki hayat duruyor ve hayallere dalıyorsun he astra g de sıfır forda 10 basar

Sent from my iPhone using Tapatalk

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam gerçekten vectralar güzel araba duruşu gidişi on numara,en azından ağır ve oturaklı araç. Bir önceki mesajımda bahsettiğim HundaiBlue yi dün mecburi şekilde kullandım. Arkadaşı Kırıkkaleden Ankara Aştiye götürdüm gidip gelene kadar dua okudum, hiç güven vermiyor çok hafif vectranın yanında sanki oyuncak gibi kalıyor. Eve inanılmaz bir baş ağrısıyla geldim çünki yol sesi çok alıyor. Hundainin hızlanması iyi fakat 110 120 den sonra araç yerle olan irtibatını kesiyor resmen :) vectranın gözünü seveyim samsuna gittim 400km yatarak gittim sanki.

Benim vectra bu ;

Ekli dosyayı görüntüle 18267

Son düzenleme:

Eburcak34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 vectram şuan 122.000 km de yorulmamış hor kullanılmamış bulursanız kaçırmayın. Alırken herkesin dediği gibi beni de uyardılar. İyi ki almışım. Sayısaldan para çıksa yine de satmam binerim o derece