Yakıt tüketimi

Fatihh

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1.6 diesel 136 beygir astra j aracimi yeni aldim yol bilgisayarinda ortalama yakit tuketimini 6.3 lt gosteriyo sehir kullaniyorum surekli. acaba bu araclarda bu normal mi yoksa aracim fazla mi yakiyor.

• Beğen
Tepkiler: Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracımın 6.3 yakması için neler verirdim :) Klima açık ve şehiriçi tüketimse normal diyebiliriz tabiki dizelci arkadaşların yorumları daha doğru olacaktır. Bu arada ortalama hız kaç görünüyor hocam ?

• Beğen

Fatihh

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
45 km/h civari gözüküyor

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
45 km/h civari gözüküyor
Aracınız hayırlı olsun hocam ortalamanız normal şehir dışı 4.5_5 lt düşersiniz güle güle kullanın inşallah

Fatihh

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tabi bizde buna dizel 1.5 symbolden gecince cok yakiyo gibi geldi 😅 Eyw. Sagolasin bu arada

• Beğen

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 diesel 136 beygir astra j aracimi yeni aldim yol bilgisayarinda ortalama yakit tuketimini 6.3 lt gosteriyo sehir kullaniyorum surekli. acaba bu araclarda bu normal mi yoksa aracim fazla mi yakiyor.

Bana fazla gibi geldi manuel vites ve dizel için.Star stop özelliği var mı aracınızda? Agresif araç mı kullanıyorsunuz? Bakımları zamanında ve orjinal sarf malzemeleri ile mi yapılıyor acaba?

Avatardaki aracımın değerleri bu da, 5.0-5.5 litre civarı yakıyor.Değerler Antalya şehir içinde sakin/normal kullanımda yer yer sıkışık trafikte ve günde ortalama 35-45 km gibi bir hızda gerçekleşmiştir. Ben gayet memnunum.

1.jpg

2.jpg