Yardım! aracım benzindeyken titriyor

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2005 model Astra clasic 1.4 twinport sedan var.Benim aracımda sıralı sistem lpg var ve lpg'dende çok memnunum.Yaklaşık iki haftadır aracım benzinde çalışırken sesli ve titreyerek çalışıyor lpg ye geçtiğimde hem ses azalıyor hemde titreme kesiliyor.Benzinde çalışırken motorun titremesi oturduğum yerden hissediliyor.Fazla duymasanızda sesi motorun düzgün çalışmadığını aracın titremesinden hissedebiliyorsunuz.Bu arada devirde herhangi bir oynama yok.Çalışmada bir sorun yok.Her zamanki gibi tek seferde alıyor.Aracın gidişatındada sorun yok.Araç kalktıktan sonra bu titremeyi hissetmiyorum.Sadece rolantide çalışırken hissediyorum.Lpg'den olabilir diye servise gittim kontrol ettiler bişey yok dediler.Ayrıca lpg'de yapmaması da şaşırtıcı.Bunun için Hatay'da özel servise gittim cihaza bağladılar ve herhangi bir sorun gözükmediğini söylediler.Osmaniye'de ikamet ettiğim için burda özel servise gittim motoru dinlediler sonra yakıttan olabileceğini söylediler.Bana würth marka bir benzin katkı maddesi önerdiler.Bir hafta boyunca da aracımı benzinde kullanmamı tavsiye ettiler geçmesse eğer kontrol edeceklerini söylediler.Üç gündür aracımı hep benzinde kullandım ancak henüz bir değişiklik yok.Açıkçası çok bir sorun çıkartmıyor ama genede 3 yıldır ses çıkarmayan titremeyen aracıma ne oldu diye rahatsız oluyorum.Benim durumumda olan arakadaşlar varsa eğer tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.Ayrıca bende durum ile ilgili gelişmeleri yazmaya çalışırım.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın lpg li ise benzinde çalıştığı süre çok kısa ve de soğuk iken çalışıyor rolanti yüksek hafifte olsa bir titreme olur lpg geçip motor ısındıktan sonra stop ettirip yeniden çalıştırdığınızda da oluyormu?

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçtaki titreme benzinde çalıştığı sürece devam ediyor.Üç gündür lpg'ye hiç geçmedim ancak bir değişiklik yok titreme devam ediyor.Araçta lpg 10 aydır var.Bu sorun ise iki haftadır bulunuyor.Ustalarda bişey söylüyemiyor.Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili memzin rölantide devir çok oynuyormu hep düzensizmi yani.. çok oynama oluyormu birçok nedenden yapabilir diye düşünüyorum ateşleme sorunu felan vs...iyice araştırmak gerek...umarım sorun büyük değildir..saygılar..

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin ilginç taraflarından biriside aracım rolantideyken devir ibresi kesinlikle kımıldamıyor sadece sabah ilk çalıştırmada 1000 devire çıkıp bir 30 saniye yada bir dakika sonra 700 e iniyor ondan sonrada kımıldamıyor agzos lambasıda bu arada iki kere yandı yandığı esnada titreme dahada arttı bende kenara çekip istop ettirdim çalıştırdıktan sonra düzeldi.Bir de aracı ilk aldığımda 2005 te aracın egzos lambası bu şekilde yanmış ve araç titremişti.Şunuda belirteyim lamba yandığında titreme çok aşırı oluyor ve araç sanki boğuluyor gaz yemiyor gitmiyor.O zaman Hatay'daki yetkili servise götürmüştüm onlarda bilgisayara bağlayıp ateşleme bobininden olduğunu söyleyip değiştirmişlerdi.

umitosman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam

Benim de 2001 LPG'li Astra'm var.
Ben de yaklaşık 2 aydır aynı sorundan muzdaribim.
İlk çalıştırmada araç titriyor. Devirde de biraz dalgalanma oluyor.
Enjektörler carbon clean ile temizlendi, titreme biraz azaldı.
İçindeki benzin de bayatlamış olabilir dendi. Benzini bitirip yeni benzin aldım.
Titreme biraz azaldı fakat hala ilk çalıştırmada titreme oluyor. Araç gaz yemiyor. Yaklaşık 1 dk. sonra titreme azalıyor, devrin dalgalanması bitiyor. Devier hala 1.000 devrin üzerinde. Daha sonra motor ısındığında LPG'ye geçiyor ve hiç bir sorun yok.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
lpg nin güzellikleri bunlar.bir süre sonra benzinde çalışırken sorun vermeye başlıyor.opel için lpg bağlantılı en sık sorun sanırım bobin arızası.ateşleme sistemini kontrol etmek lazım.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar anlattığınız sorunları ben daha önce 2 tane lpg li aracımda da yaşadım.Öncelikle şunu söyleyim, şayet aracınızı lpg li olarak kullanmaya devam edecekseniz bu tip sorunları kabullenmeniz ve fazla uğraşmamanız gerekir.Ben zamanında o kadar uğraştımki servisleri zengin etmekten başka bi işe yaramadı en sonunda sattım.Enjeksiyon sisteminden tutunda,bujilere,bobinlere,lpg sistemine kadar her şeyi değiştirdim.Ama nafile.Şimdi benzinli araç aldım ve onu kullanıyorum.Gayet memnunum.Bunları moralinizi bozmak için anlatmadım.Yanlış anlamayın.Sadece yaşadıklarımı anlattım.Elbette sorunsuz lpg li araçlarda var.Lpg li araç kullanan arkadaşlar mutlaka sana yardımcı olmaya çalışırlar.Allah yardımcın olsun.