Yay Seçimi

Bysyc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arakadaşlar Merhaba uzun süren araç serüvenlerinden sonra bende Opel e geçiş yapmış bulunuyorum :)
Özellikle uzun yıllar benzinli araçlarla gezdikten sonra Corsa C 17dti süper oldu :)

Aracı ikinci el aldım benden önceki sahibi yayları kestirerek aracı baya bi yere indirmiş. Bu şekilde oturduğum evin garajına bile giremiyorum :)

Sizlere sorum 3,5 cm spor yay alıp mı kaldırmalıyım yoksa orjinal yayları mı bulmalıyım yani eğer 3,5 cm spor yaylarla orjinal az aşağıda ama sarsıntı ve sürtme problemlerini halledebilirsem benim için o daha iyi olacak ama yok yine çok sallar diyorsanız orjinal yay arayacağım. bu şekilde fena halde sallıyor zira az hızlansam hoplayıp duruyorum aracın içinde :)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim ..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eihbach alin derim tavsiye. Yay kesmek tehlikeli diye biliyorum. Bence en kisa surede yaylarinizi degistirin. :)

Samsung S4 cihazimdan tapatalk 2 ile gonderildi.

Bysyc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum cevabın için teşekkürler aracın şu halinden bende memnun değilim :) he tip olarak süper duruyor ama istanbul şartları yollar mağlum asıl sorduğum sizler bu araçlar konusunda tecrübe sahibisiniz. corsa c 3,5 cm yay orjinalden 3,5 cm düşük diye biliyorum yamuluyorsam düzeltiniz.. ayrıca çok indirmeden 3,5 cm ile sarsıntıyı azaltabilirmiyim ?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum cevabın için teşekkürler aracın şu halinden bende memnun değilim :) he tip olarak süper duruyor ama istanbul şartları yollar mağlum asıl sorduğum sizler bu araçlar konusunda tecrübe sahibisiniz. corsa c 3,5 cm yay orjinalden 3,5 cm düşük diye biliyorum yamuluyorsam düzeltiniz.. ayrıca çok indirmeden 3,5 cm ile sarsıntıyı azaltabilirmiyim ?

Keseik yaylar hem guvenlık acısından rısk tasır hem de konforu yeterli değildir. Görünümü iyi olsun hafif konfor kaybım olsun ben razıyım dersenız eibach tam size göre. Hatta su ankı kesık yaylardan cok cok konforludur. 3,5 ile kesınlıkle azaltırsın. 5 cm biraz fazla seker arac. dogru diyorsunuz 3,5 cm yay orjınalden 3,5 cm düşüktür.

Bysyc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keseik yaylar hem guvenlık acısından rısk tasır hem de konforu yeterli değildir. Görünümü iyi olsun hafif konfor kaybım olsun ben razıyım dersenız eibach tam size göre. Hatta su ankı kesık yaylardan cok cok konforludur. 3,5 ile kesınlıkle azaltırsın. 5 cm biraz fazla seker arac. dogru diyorsunuz 3,5 cm yay orjınalden 3,5 cm düşüktür.

Cevap için teşekkürler dostum o zaman 3,5 cm yay alıp aracı yükseltiyoruz biraz daha :)