Zavolli hata lütfen yardım

emre0150

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,Opel Astra J 1.4 T arabamda 6 senedir zavolli bora LPG arabamda kullanıyorum arabamda LPG hatası verip benzine geçme sorunu oldu Zavolli teknik servisine gittim map sensörü ve ısı sensörü hatası olduğu söylenip parçalar değişti yaklaşık 2 ay kullandıktan sonra hata tekrar meydana geldi ve sürekli zengin karışımdan dolayı motor arıza lambası yanıyor ayar yapılıp silinmesine rağmen ben LPG benzine geçtiğinde şunu farkettim araç belli devirin üstünde iken LPG giderken trafik ışıklarında ve şehir içi dur kalklar da verip benzine geçiyor otobanda 3 bin devirde 120/140 km hızla 150 km yapıyorum hatta yok ama ne zaman frene basam ve devir düşse araba yavaşlasa hata tekrar veriyor başka bir yere götürdüm map sensörü bozulmuş dedi tekrardan map sensörü garantisi olduğu için takan yere gittiğimde LPG beyninde ve tesisata sorun olabileceğini söyleyip zavolli ellerinde olmadağını ve beyin ve tesisatı başka marka takacaz diyorlar lütfen bana yardım edin ben mühendisim eğer bir sorun olsa 2 ay sanırım hatasız binemezdim.Ne yapmam lazım sorun neyde olabilir.Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

emre0150

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bir noktayı atladım devir yükseldiğinde araç hızlandığında kendiliğinden geri LPG geçiyor ve kırmızı yanıp sönen LPG göstergesi normale dönüyor