'02 Corsa C 1.2 (Z12XE) Cruise Control yapabilen var mı !!!

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Benim Corsa' ya ( '02, Corsa C 1.2 Comfort, Easytronik ) Cruise Control yaptırmak için daha önce uğraşmıştım. Konuları görünce yine iştahım kabardı ancak çözüm bulabileceğimiz konusunda biraz umutsuzum.

Corsa C lerde Cruise Control 'u 2 ayrı modül üzerinden aktif edilmesi gerekiyor diye biliyorum.

- Engine Control Unit ( ECU )
- Body Control Unit ( BCU )

'04, Corsa C 1.0 ECO, Easytronik, Twinport' a Sinyal Kolu ve yeni koldan Gövde Modülüne çekilen 1 damar kablonun yanında Motor ve Gövde modülü üzerinden Cruise Control aktif edildi, sorunsuz çalışıyor.

Benim Corsa'da Gövde Modülünde Cruise Control Tech2 ile menüde görünüyor ve aktif edildi ancak Motor Modülünde olmadığı için yapılamadı. Gaz teli yok, tesisatın coğu var görünüyor. Motor Z12XE.

Bana söyledikleri; Z12XE Motor Modülünde Cruise Control seçeneği olmuyor, Z12XEP ( Twinport ) motor modüllerinde var. Özellikle ingiltere olmak üzere baktığım birçok forumda da aynı şey yazıyor.

Aşağıdaki linktede benzer bir konu işlenmiş ve aynı sorun yaşanmış. Hatta birisi Motor Modülüne yazılım güncellemesi bile yapmış ancak sonuç alamamış. Sonuç olarak ECU 'de Cruise Control görünmüyor. Ne kadar doğru bilmiyorum ancak, Corsa Z12XE motorda opsiyon olarak bile hiç bir zaman Cruise Control verilmediği söyleniyor.
http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?141212-TUTORIAL-Cruise-control-1.2-prefacelift

Şimdi sormak istediğim '02 Corsa C Z12XE motorda Cruise Control'ü çalıştırabilen var mı ?

Saygılar,

onurakalin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
01 corsa vardı opel ataköyde taktırdım toplamda herşeyiyle 140 tl ye mal olmuştu bilginize

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@onurakalin

Sizin veya servisin telefonunu özel Mesajdan gönderebilir misiniz. Yakında İstanbul 'a geleceğim. Gerekirse aracımla gelirim bu iş için :)

teşekkürler...

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
01 corsa vardı opel ataköyde taktırdım toplamda herşeyiyle 140 tl ye mal olmuştu bilginize

Kardeşim konuyu hortlatıyorum ama benim sol silecek kolunun orada 4 kablo var bende çok ilgilenmiştim bu konuda ama özel servise gittiğimde ordaki usta bana kendisinde de daha önce 1.2 corsa c olduğunu ama o da yapamadığını 1.2 corsa c lere olmadığını söylemişti. Benim motor kodumda Z12XE. Daha önce bu konuda forumu defalarca taramama sorular sormama rağmen bu konuyu atlamışım. Gerçekten nerede yaptırabiliriz. Bu konuda bizi biraz daha aydınlatma ihtimalin varmı şimdiden teşekkür ediyorum.