0W-40 motor yağı

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracım lpg li olduğu için hakan abi nin tavsiyesiyle hakan abi den piyasadan çok daha uygun fiyata mobil 1 0w-40 koydum. tabi bunun yanında yine hakan abiden 4 tırnaklı bosch bujileride takmıştım..

şimdi herkes standart x16xel aralarında benim aracımın cok farklı olduğunu söylüyor.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu güne dek Gm 10-40 kullandım ,Gm üretimini shelle yaptırdığı için mobil 10- 40 kullanmaya karar verdim.
Bilgi için teşekkürler Hakan bey.;)

timuti79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

aracım 45000 de ve her 7500 de bir yag değiştiriyorum. fabrika çıkışı yagdan sonra surekli magnatec diesel 10-40 kullandım. şimdi ise edge denemek istiyorum, castrol resmi sitesinde araca uygun yag aradıgımda uygun yag olarak 0-30 veriyor. Bu yag aşağıdaki standartlara uygunmuş;

GM-LL-A-025, GM-LL-B-025

Bu konuda tecrubesi olan var mı ? uzman yorumu & tavsiyesi verebilecek var mı?

Saygılar,

(biliyorum yetkili servis ve uretici 15000 de bir diyor ama olsun benim arabam ben biniyorum; neticede yeni yağın bir zararı yok, faydası olmasa bile içim rahat ediyor)

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim duyduğum benzin olsun yağ olsun hepsi aynıymış.. tankerler gidip aynı tanklardan aynı benzini yağı doldurup shell bp mobil die satılıyo.. yani bu isimler sadece pazarlama şirketi.. sonuç olarak benzin için markadan çok kaliteli benzinlik aramak gerekir su katmayan falan diolar.. aslında durun bizim arkadaşın benzinliği var babasının yani ben ona bi sorayım belki biliodur işin aslını