1.3 cdti & 1.6 twinsport?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkışda 1.3cdti yerde 3.4. vitese geçtikten sonra 1.3 ün şansı yokk!ara hızlanmalardada 1.3 cdti yer!

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdti kullanıcısı olarak çok memnunum bende aracımın kaçışından uçuşundan herşeyinden :D cdti yer her türlü

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdti iyidir.Bence de...

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
kalkısta 1.3 öne gecer ama biraz biraz hızlandıktan sonra sansı az gibi gelio bana ben denemiştim clio 1.4 astra 1.6 daha cabuk kalkıo ancak sonradan fark ortaya cıkıo

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel arabalar düşük devirlerde yüksek güç ve tork ürettiğinden kalkışlarda hızlı gibi gelir. örn. arabaların teknik özelliklerine bakarsanız;
dizellerde maks. güç 90 hp / 4000 dd yazar yada arabasına göre daha düşük devirlerde bile bu gücü elde edebilir.
benzinlilerde ise maks. güç 105 yada 110 hp 6500 dd yazar
yani benzinli arabalar güçlüdür ama bu gücü elde etmek için arabayı çok devirli kullanman gerekir. ancak bu devirlere ulaştığında araba maks hıza ulaşacaktır. aslında benzinli arabaların çok yakmalarının temel nedenlerinden biride budur. ayrıca dizellerin az yakmalarının nedenlerinden biri de az devirle çok güç üretmesidir.
kısaca yüksek devirlere ulaştığında dizellerin çok fazla benzinliler karşısında şansı yok.

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 ile 1.6 arasındaki tek fark zaten konu üzre tartısılan farkdır. tartısılan konu ki bu bağlamda lüzumsuzdur.
1.6 cı arkadas basmamısdır. :D

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alt devirlerdeki yüksek torku ve 6 Adet Kısa oranlı vitesi 1.3 CDTI ın kalkışını bi hayli güçlendiriyor..ilk 100 metrede Dizel Benzinliyi yer..Ki bunu zaten biliyoruz bazı arabalardan..

Öhööö öhööö Hangi Arabalar Bunlar Mehmet Acaba Rengi Beyaz Arkasında 1.7 Dti Flan Yazıyor Olabilirmi ?? :D:D:D

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabamı birine verdim adlı bir konu başlığı açmıştım bu konu ordada tartışıldı 1.6 astra sahipleri size tavsiyem 1.3 cdtı ları çok fazla hafife almayın