1.3 cdti 70 hp motora hangi marka mazot

bigali3417

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bir kaç depo ucuz olduğu için petroturkten aldım...:-( hemen enjektörler arıza verdi ve revizyona girdik...yaptığım karın 10 katını servise ödedim...önceden de olduğu gibi Shell den alıyorum mazotu ve gayet memnunum...fakat her shell in kalitesi aynı değil....

hakanatila

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi firmadan aldığının bir önemi yok yeterki temiz euro dizel olsun, istasyon sahibi dürüstse problem çıkmaz, sonuçta bütün firmalar aynı rafineriden alıp kendi katkılarını eklerler, katkı o kadar önemli değil.

moonwalker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerli rafineri yakıt kalitesi Avrupa düzeyinde değil bunu araç üreticileri de söylüyor. Ben Total eurodieselin ithal olduğunu duymuştum. Burada markaya çok takılmamak lazım istasyon sahibinin niyeti önemli, suistimale her zaman müsait bi konu bu, yakıt transferinde tam garanti yok. Devlet bile başedemiyor kayıp kaçak önlenemiyor. Bunun sebebi ise dünyanın en pahalı yakıtını kullanmamız. Bir yerde fiyatlar anormal ise kaçakçılıkla başedilemez.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell v power(gtl olan değil) iyi ama sanki yakıt az gidiyor gibime geliyor.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istasyonun özel mi kendi istasyonu mu olduğunu nasıl anlarız acaba. (diğer firmalar için de geçerli.)
ben bunu su sekılde anladım...çalışanlar söyledı birde bi müşterimiz geldi...tanıstık ne iş yapıyosunuz derken kendısının total müdürlüğümü merkzımı orada calıstıgını söyledı...oda aynı sekılde bunu onadı..bahsettıgınız istasyon bıze ait dedi...baska nasıl anlaşılır bılemıyorum...benımkı bırazda sans...

istanbul anadolu yakasında kosuyolunda yenı acılan total ile bostancı köprüsündekı total aynıdır...

pacificno1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bunu su sekılde anladım...çalışanlar söyledı birde bi müşterimiz geldi...tanıstık ne iş yapıyosunuz derken kendısının total müdürlüğümü merkzımı orada calıstıgını söyledı...oda aynı sekılde bunu onadı..bahsettıgınız istasyon bıze ait dedi...baska nasıl anlaşılır bılemıyorum...benımkı bırazda sans...

istanbul anadolu yakasında kosuyolunda yenı acılan total ile bostancı köprüsündekı total aynıdır...

bir de sanırım fatura, fiş e bakınca anlaşılıyor. Mesela Özgün petrol inşaat vs. a.ş yazıyor bir tanesinde ama diğerinde Shell Turcas Petrol San. A.ş. tarzında bir ünvan yazıyor fişinde...

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anadolu yakasında shell in kendi istasyonları

Shell Petrol Anonim Şirketi Selamiçeşme Böl. Zühtüpaşa Mahallesi Bağdat Caddesi No.172 Kadıköy
Shell Petrol Anonim Şirketi Bostancı E-5 Yanyol Üzeri Kadıköy
Shell Petrol Anonim Şirketi Bostancı E-5 Yanyol Üzeri Kadıköy

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Shell'den GTL+ alıyorum. Performans konusunda hiçbir şey kattığını düşünmüyorum belki motor biraz daha sessiz çalışıyor ama piyasadaki en saf ve temiz yakıt. Gaz (LPG) gibi dizele dönüştürülüyor (GTL=Gas To Liquid). Common-Rail araçlarda en önemli şey yakıtın saflığı ve temizliği olduğu için de bir depoda verdiğim 15 lira farka değdiğini düşünüyorum.

Almayın diyebileceğim tek yakıt PO'nunkiler. 2 kere aldım araba hem traktör gibi hem cansızdı hem de 4. marşta çalıştığıı oldu.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün denemek için 30tl lik total den mazot aldım. araç sanki serileşti ve gidişi rahatladı gibi geldi. 30 tl lik farklı istasyonlardan alarak deneme yapıyorum herhalde total excel.. de karar kılıcam gibi. bakalım ne kadar yol yapıcam.