1,3 cdti easytronic icin ACİL YARDIM...

mehmetsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi aksamlar. 1,3 cdti easytronic aracim var 2011 yilindan beri kullaniyorum. Sifir almistim. Su an 164.000kmde. 2019 yazina kadar en ufak bir sorun yasamadim. Ancak temmuz ayinda sinop gerze ile boyabat arasinda once butun gosterge isiklarinin yanmasi sonra isiklarin sonmesi direksiyonun agirlasmasi ve vites artmamasi sorunlariyla yolda kaldim.sarj dinomosu (alternator) arizasi yuzunden yolda kalmisim.. Oradaki elektrikci dinamonun yatagini degistirmek suretiyle tamir yapip bizi yola cikardi. Orada bir aracin voltaj degerlerini iyice anlatti. Normal bir akunun voltajinin 12.6 civari olmasi gerektigi, arac calistiktan sonra bunun 14,5 lere kadar cikacagini; klima, farlar, cd calar, vb benzeri elektrik ceken unitelerin acilmasiyla birlikte 13,5 altina dusmemesi gerektigini ogrendim.
SOruna gelirsek sarj dinomosu degisti
Aku yenilendi
Baglanti kablolari mevcutlarla by pass yapildi.
TUM BUNLARA RAGMEN ARACİN ROLANTİDE VOLTAJİ 11 İN ALTİNA DUSUYOR. HATTA SOGUK SABAHLARDA CALİSMADAN GİZLİ GOSTERGEDEN BAKİNCA 9 LARİ GORDUM. BUGUN ARACİN FARİ OTOMATİKTE KALMİS CALİSMADİ...BİLEN BİR ARKADAS ALLAH RİZASİ İCİN YARDİM ETSİN...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kutup başlarında ısınma olyormu alternator ses yapıyormu kaputu acıp vınlama sesi varmı bakın orj. ilemi değişti çok fark eder ve konjektörü değiştirin ilk başta orj. kullanın yan sanayiler olmuyor akü voltajını o şekilde kullanmayın arabadaki beyinler yanabiliyor araba şarj etmiyor

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu zamanında yaşamış birisi olaraktan söylüyorum acilen sigorta kutunu değiştir easytronic şanzıman takılmaları artıyor sonran direksiyon çevirince ışıklar zayıflıyor falan