1.4 TSI 140 HP DSG JETTA (Turbo&Süpercharger-220 tork-)Lastik Seçimi

Her koşulda maksimum performansa yakın değerleri verebilen lastik hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    58

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik ebatı; 205-55-16

Arkadaşlar aracım için;

-ilk kalkışlarda(komprassör ve turbo olduğu için)patinaj çekmemesi
-virajlarda üstün performans
-yüksek hızlarda güvenlik ve kendini ispatlamış bir model
-en sessizi
-en dayanıklısı ve uzun ömürlüsü
-ıslak zeminde ve kuru zeminde maksimum yol tutuşu ve en iyi fren mesafeleri
-yakıt sarfiyatı(en az sürtünme katsayısı)
Yani aklımıza gelen her özellikte en önde olabilecek bir lastik almak için sizlerden deneyim ve tecrübelerinizden yaralanmak için bu anketi düzenledim umarım forumda bu konularda bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlarımızada fayda sağlamış oluruz.

Şu anda aracımın üzerinde 2007 üretimli michelin energy modeli var sanırım energy modeli sonradan revize edilerek şu anda energy saver etiketiyle satılıyor.

Son düzenleme:

mursat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son bir ayda üç lastik değişmiş ve halen michelin primacy 3 kullanan biri olarak şahsi fikrim kesinlikle pirelli cinturato p7dir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p7 iyi bir lastiktir ama sessizlik olarak rakiplerinden geri kalıyor. continental ve goodyear özellikle ıslak zeminde ön plana çıksada özellikle goodyear'da biraz sesli malesef.

bu güne kadar ticari tercihlerim nedeniyle hiç michelin markasını kendi araçlarımızda kullanmadım ve kullandırmadım. ancak test verileri pilot serisinin yeterince iyi olduğu yönünde bilgiler veriyor. ben her ne kadar kullanmasamda pilot serisini seçiyorum.

bu arada alman markaları daha çok performansa yönelik ürünler çıkardıkları için ses kısmında ve konfor kısmında michelin'in her zaman gerisinde kalacaklardır.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saydığın özellikleri taşıyan en iyi lastik zor gibi, bir biri ile çelişen özellikler var, anket sonucuna bakalım ne çıkacak.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görende 600 bg'lik Subaru STI'a lastik alınacak zannedecek.
Standart bir binek için bu kadar düşünecek birşey yok, marka olmuş lastiklerin yeni ürünleri arasında büyük farklar yok. Bütçeye uyan, kampanya vs. olan varsa alınır, biter gider.:)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokian ' da güzel indirimler vardı.
Yokohama da ise Cdrive2' nin C drive dan zayıf olduğu yorumlanıyor.
V12 Hankook ise tamanlamıyla parlayan bir yıldız 350Z ve M power cıların Continental Extreme Contact DW ile kıyasladıkları bir lastik.Denemeye değer bence.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukardakilerin hiçbiri değil. Bridgestone Potenza Adrenalin serisi. Veya Contisport.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
136 beygirlik vecrta 2.0 CD de iki sene energy saver kullandım sonra şimdi markasını hatırlamadığım ama ünlü bir marka olmayan japon üretimi lastik kullandım. ikiside gayet sıkıntısızdı. aracınla vectra arasında 4 beygir fark var. bu lastikler 4 beygirlik farkta yarı yolda bırakmaz diye düşünüyorum.