1.6 115 bg brc marka lpg kit ...

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 bg brc marka lpg kit ...

tff2525 link' Alıntı:
ne marka tüpünüz markası ve kiti nedir .acaba?
birde arkadaşlar ben erzurumdaki lpg tuluya sordum astra j için yağlamalı sistem falan dedim gerek yok hocam normalini takıyoruz falan dedi bu ne iş lütfen biri cevaplasın benim bildiğim bu 1 6 editionlara yağlamalı kit gerekiyor .yanılıyor muyum
,

atiker microfast obd 2 yaklaşık 2 aydır taktım 5000 km oldu takalı her hangi bir sıkıntı yok taktığımda araç 3500 km idi şuan 8000 km civarı şehir içi 1 litre ile 9 km gidiyorum depom 29 lt alıyor 270 km yapıyorum uzun yolda 100 km hızı geçmez isem 1 lt ile 13 km 100-130 km arası gider isem 1 lt ile 12 km gidiyorum ama yakıt değerlerimi opel kullanan arakdaşlarıma sorduğumda çok iyi diyorlar ama böyle nette şehir içi 1 lt ile 10-11 km gidiyorum diyenler olunca tuhafıma gidiyor ilk yağ değişimi 15000 km den sonra yakıt değerlerinin biraz daha düşeceğini umuyorum.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

canciger link' Alıntı:
atiker microfast obd 2 yaklaşık 2 aydır taktım 5000 km oldu takalı her hangi bir sıkıntı yok taktığımda araç 3500 km idi şuan 8000 km civarı şehir içi 1 litre ile 9 km gidiyorum depom 29 lt alıyor 270 km yapıyorum uzun yolda 100 km hızı geçmez isem 1 lt ile 13 km 100-130 km arası gider isem 1 lt ile 12 km gidiyorum ama yakıt değerlerimi opel kullanan arakdaşlarıma sorduğumda çok iyi diyorlar ama böyle nette şehir içi 1 lt ile 10-11 km gidiyorum diyenler olunca tuhafıma gidiyor ilk yağ değişimi 15000 km den sonra yakıt değerlerinin biraz daha düşeceğini umuyorum.
30 lt lpg sabit hız yok 130-160 arası bas basa bilirsen yaptıgım km 360km
30 lt lpg sabit hız yok %20 sehir ici %80 sehir dısı hızım 120 gecmedi yaptıgım km 320km

Anlamadım  dancee dancee

Vet15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

canciger link' Alıntı:
80 tl 2750 tl den sürekli olarak 29 lt alıyorum ve şehiriçi 270 km den fazla yapamadım kime söylediysem normal diyor eğer sizin depo benim depodan fazla lpg almıyorsa bir problem var ama nerde.

Merhaba,

Benim aracımda 2013 model 1.6 Edition Sedan. 0 km iken Landirenzo marka yağlamasız kit takıldı. Depom 38 litre alıyor. 38 litre gaz ile şehir içi klima açık 350-370 km arası yol yapıyorum. Şehir dışı maksimum 422 km yaptım. Bence tüketiminiz normal. Şu an aracım 8350 km de. Yol bilgisayarındaki ortalama benzin tüketimden yaklaşık 2 litre fazla LPG tüketiyorum. Yani yol bilgisayarı 8,0 L/100 km benzin gösteriyorsa aracım 10 litre LPG yakıyor. Genelde Aygaz kullanıyorum.

Yağlamalı kite gelirsek ben taktırmadım, takan yerde önermedi. Ama içiniz rahat etmeyecek ise taktırın.

Bu arada LPG'li araç kullanan arkadaşlardan Würth'ün bu ürününü kullanan var mı?

http://shop.wurth.com.tr/5861-lpg-katkisi-300ml

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vet15 link' Alıntı:
Merhaba,

Benim aracımda 2013 model 1.6 Edition Sedan. 0 km iken Landirenzo marka yağlamasız kit takıldı. Depom 38 litre alıyor. 38 litre gaz ile şehir içi klima açık 350-370 km arası yol yapıyorum. Şehir dışı maksimum 422 km yaptım. Bence tüketiminiz normal. Şu an aracım 8350 km de. Yol bilgisayarındaki ortalama benzin tüketimden yaklaşık 2 litre fazla LPG tüketiyorum. Yani yol bilgisayarı 8,0 L/100 km benzin gösteriyorsa aracım 10 litre LPG yakıyor. Genelde Aygaz kullanıyorum.

Yağlamalı kite gelirsek ben taktırmadım, takan yerde önermedi. Ama içiniz rahat etmeyecek ise taktırın.

Bu arada LPG'li araç kullanan arkadaşlardan Würth'ün bu ürününü kullanan var mı?

bende taktırdım aracım 75 km deydi 2013 model edition bu garanti olayı nasıl oluyo mesela devirdaim bozuldu yada amortisör garantimiz bozuldumu yoksa motor aksamında lpg geçen yerler dışındakilerin garantisi duruyomu herkes farklı bişey söylüyor siz araştırabilidiniz mi kesin bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen araç tamamen garanti dışıysa bakımları serviste yaptırmanında bi anlamı yok eğer garanti devam ediyosa mecbur yaptırcaz bı arada benim yağlama kiti var 1700 tlye taktırdım landirenzo uzun yolda 194 kuruş yaktı tatilde

Vet15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bildiğim LPG'nin geçtiği yerler garanti dışı, geri kalan yerler garantide. Aldığım yer taktırdı LPG'yi. Bende sordum garanti işi ne olacak diye? Garantisi biziz dediler. Yani garanti bitene kadar mecbur onların servisine gideceğim.

Sonuçta Landirenzo'nun da garantisi var ama iş o noktaya varınca ne olur bilemem.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
bende taktırdım aracım 75 km deydi 2013 model edition bu garanti olayı nasıl oluyo mesela devirdaim bozuldu yada amortisör garantimiz bozuldumu yoksa motor aksamında lpg geçen yerler dışındakilerin garantisi duruyomu herkes farklı bişey söylüyor siz araştırabilidiniz mi kesin bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen araç tamamen garanti dışıysa bakımları serviste yaptırmanında bi anlamı yok eğer garanti devam ediyosa mecbur yaptırcaz bı arada benim yağlama kiti var 1700 tlye taktırdım landirenzo uzun yolda 194 kuruş yaktı tatilde

sadece lpg nin geçtiği yerler garanti dışı kalıyor yani motor aksamında mekanik aksamda sorun yok garanti devam eder.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

canciger link' Alıntı:
sadece lpg nin geçtiği yerler garanti dışı kalıyor yani motor aksamında mekanik aksamda sorun yok garanti devam eder.

bende öyle biliyorum dostum ama geçen erdemirlere gittim bana araç komle garanti dışı kalır dediler hatta odaka gittim daha sonra oda arka tarafta lpg montajı yapıyolar aracımın lpgli olduğunu söylemden bişeyler yaptırdım sonra sordum laf arasında garanti dışı kalıyor tamamen dedi ee siz burda montajda yapıyosunuz nasıl oluyo dedim ella burdamı yaptırmak lazım garanti dışı kalmaması için dedim güldü biz burda lpg takarken imza alıyoruz dedi aracımın garanti dışı kaldığını kabul ediyorum diye dedi kafam çorba oldu moralim bozuldu duyunca

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

canciger link' Alıntı:
80 tl kaç lt lpg aldığınızı öğrenebilirmiyim ?

Lt si 2.46 dan opetten almistim ben surekki opetten aliorum ve ayni yerden aliorum yaklasik 33 lt civarinda almisti yalnis hatirlamiorsam ve tam 411 km yaptim sakin kullanimda bundan onceki denemmdede sehir ici 330km uapmistim ... garanti konusunda lpg kapsamindak parcalar garanti disidir ben bunada sigorta yaptirdim ... yaglama kiti icinse bemde cok arastirdim ve yaglamasiz taktirdim gayette memnunum iyiki taktirmisim 2000km oldu ama arabnn doya doya tadina varir oldum valla.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vet15 link' Alıntı:
Merhaba,

Benim aracımda 2013 model 1.6 Edition Sedan. 0 km iken Landirenzo marka yağlamasız kit takıldı. Depom 38 litre alıyor. 38 litre gaz ile şehir içi klima açık 350-370 km arası yol yapıyorum. şehir dışı maksimum 422 km yaptım. Bence tüketiminiz normal. şu an aracım 8350 km de. Yol bilgisayarındaki ortalama benzin tüketimden yaklaşık 2 litre fazla LPG tüketiyorum. Yani yol bilgisayarı 8,0 L/100 km benzin gösteriyorsa aracım 10 litre LPG yakıyor. Genelde Aygaz kullanıyorum.

bende lpg taktırdığım yerde  satılıyordu ama kullanmadım ılk 1000 km bakımına gıdınce bı deneyecem bakalım neyın nesıymıs ama ordakı fıyatı sankı bana pahalı geldı bıraz burdakı fıyat ıse uygun geldı 40 tl yanı