1,6 Enjoy Twinport Astra 2005 model araç bilmediğim artıları eksileri.

datron_06_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli forum üyeleri formunuza bugün üye oldum.Konuyu doğru yere mi açtım onuda bilmiyorum kusuruma bakmayın.

Ben dün 2005 model Opel Astra 1,6 HB.Enjoy Twinport bir araç aldım.İlk sahibi Albay içi temiz araçtı bir kaç boya hariç onları da takıntı yapmadım.79,123 km.Bu aracı alırken bir kaç özelliğini biliyordum.Mesela; hava yastıkları-Sürücü-Yolcu ve yan, Klima, Yol bilgisayarı(P1),Direksiyondan kumanda,Uzaktan kumandalı kilit,düz vites,sis farları gibi.
Benim merak ettiğim bunların dışında bir özelliği varmı yada bilmediğim olumsuz bir özelliği varmı...
Mesala Torpitoda soğutucu var mı? gibi..Saygılar

Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni aracınız hayırlı olsun Barış Abi..Enjoy astra, Cosmo altı donanım paketindedir..Söylediğiniz donanımlar mevcuttur.. Ayrıca opelde benzinli atmosferik motorlarda iyileştirme yapılmıştı ve buna twinport teknolojisi denir..Yani mesela benim araç 1.6 105 hp ve 150 nm tork iken, sizin aracınızda da aynı motorun twinportlusu bulunuyor ve bu 115 hp 155nm torklu..Yalnız bu değerlerde tam emin değilim..Ya bu ya da 103 hplik versiyon..Bu sistem alt devirlerde tork üretmedir ve yakıt ekonomisi sağlamaktadır( eskilerine göre)