1.7 DTI Motor Stop Etmiyor Elektrik Kesilmiyor

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Bugün can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kaldık. 1.7 DTI combo c aracımız 4 gün içinde çok geç marş almaya başladı bazen tekte çalışırken bazen 5 6 marşta çalıştığı oluyor. Birşeylerin patlak vereceği belliydi sorun az önce baş gösterdi. Araç çalıştı kullandık geldik park ettik anahtarı kontaktan çıkarttım ve motor hala çalışmaya devam ediyordu. Direksiyon sertleşip kitlenmişti fakat araba gaz yiyor anahtar kontaktaymış gibi herşeyi çalışmaya devam ediyordu. Gösterge panelide anahtarla uyumlu çalışıyor yani hiçbir anormallik yok görünürde. Vitese takıp aracı stop ettik yokuş aşağı olduğu için R de bıraktım aracı ve eve girerken gördüm ki geri vites lambaları da yanıyordu. Elektriği kesmiyor araç. Kutup başını söküp eve döndüm. Geçen hafta cam düğmeleri çalışmıyor diye elektrikçi sigorta panelini kurcalamıştı cam problemini çözmüştü fakat buna o sebep olmuş olabilir mi? Videoda çektim yüklenince konuya ekleyeceğim. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=bhh1lC5GBw8&feature=youtu.be

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geç çalışma pompa beyninden

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün motoru kapatamıyoduk şimdi çalıştıramıyoruz araba marş alıyor ama çalışmıyor vurduracak yerde yok tüm sorunlar üst üste geliyor :( şuan marş alıyor ama en ufak hareket yok mazot pompasına baktırmak gerekiyor heralde dediğiniz gibi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pompa değil beyin .hava girişinden çok az balata spreyi sık araç çalışır

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontakta sorun var sanırım. beyin olsa araç herzaman anormal çalışır. kontak ile ilgili sigorta panelinden işlem yapılabilir mi bilmiyorum ama kontak manuel olrak direksiyonun kilitlemesine rağmen elektrik kesme işini yapamıyor. Araç anahtarın çıktığını anlamıyor ve çalışma devam ediyor. çalışmama da yine bunla ilgili olsa gerek. anahtarı görmediğden sisteme elektrik vermeyip pompayı çalıştırmıyor.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim yanıtlarınız için bugün sanayideydim sorunu bulamadılar araba elektriği kesmiyo dediğiniz gibi ustada anahtarın çıktığını anlamıyor dedi çünkü anahtar kontakta olmadığı halde tech2 yle bağlanabiliyordu. Motor arızalarına bakmak istediğimizde 3 farklı cihazda gövde kontrol modülüne bağlanılamıyor yazıyor. Yeni beyin takıldı deneme amaçlı ama sorun devam ediyodu. kontak termiği kontrol edildi problem yok beyinde sağlam. arıza ışığı hızlı hızlı yanıp sönünce araç çalışmıyor beyin soketlerini kurcalayınca arıza ışığı sabit bi şekilde yanıp araç çalışıyor. ama motor yine kapanmıyor.Aracı çalıştırabilirsek saatlerce hiçbi problem olmadan yol yapabiliyoruz ve en ufak bi arıza belirtisi yok rolanti gaz yemesi sesi herşeyi normal. Yarın bi ustada bırakıcam artık tesisatta problem var diyolar başkada bişey diyemiyorlar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo timer filan takılmış mı daha önce

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo timer filan takılmış mı daha önce

sanmıyorum araba tekirdağın köylerinde aile tarafından kullanılmış araçla ufak bi kaza yaptık motor elektrik hiçbi problemi yoktu kaporta boya tamirinden sonra arabayı teslim aldık 1.5 yıldır problem çıkartmayan araba 1 haftadır sanayiden çıkamaz oldu. Kaporta boyadan sonra motor yıkatmışlar ve cam açma kapama düğmelerine elektrik gelmiyomuş sigorta panelini kurcalamış elektrikçi. Tek yapılan bunlar ve ne olduysa bundan sonra oldu. Beyinci beyni açtı baktı içine su girmemiş dedi. Israrla 2 ustaya alt beyini sordum biri evet olabilir dedi diğeri hiç iplemedi motorun üstündeki beyne bakıp tesisattandır araba kalması gerek dedi

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kontak termiği olabilirmi sorun ?