1. köprüde kaza yaptım

Joe_Sadriabi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.borauslusoy.com
Boğaziçi Köprüsü Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte sol şeritten 80-90 km hızla giderken önümdeki Mercedes aniden çok sert fren yaptı ve durdu. ABS ve refleks sayesinde ona çarpmadan durmayı başardım. Tam o anda dikiz aynasından baktığımda en fazla 2m arkamdaki Audi'de yanındaki ile sohbet eden sürücünün suratının sola doğru yani yan koltukta konuştuğu arkadaşına dönük olduğu gördüm. O görüntü aklımdan hiç çıkmıyor. Doğal olarak frene bile basamadan o hızla bana arkadan çarptı. Darbe yüzünden beni de öndeki Mercedes'e arkadan vurdurdu.

Sonuç:
  1. Bana ve yanımda oturan eşime hiçbir şey olmadı. Ancak emniyet kemerimiz takılı olmasaydı ciddi yara alırdık. Arkada oturan arkadaşımıza da bir şey olmadı. Ancak artık arka koltukta oturanlara da emniyet kemeri taktıracağım.
  2. Arka tampon ve bagaj içeri göçtü. Ciddi bir hasar oluştu. Bagaj kapağı açılmıyor. Ön tamponum hasarlı, değişmesi gerekir. Hava yastığı açılmadı, enteresan.
  3. Mercedes'in arka tamponu az hasarlı, ama değişmesi gerekecek sanırım.
  4. Bana arkadan çarpan Audi'de hiç hasar yok. Ön tamponunda sadece çizikler var ve plakası düştü.

İlk defa başıma geldiği için şokun da etkisiyle tutanak tutulurken polisle fazla ilgilenemedim. Tüm kusur Audi sürücüsünde. Yarın tutanağı almaya gittiğimde umarım sürpriz çıkmaz, bana da kusur yazmazlar.

Pazar günü olduğu ve araba yürür durumda olduğu için eve geldim, servise gidemedim. Güneş sigorta çağrı merkezini aradım. Kaskodan araç tesis edeceklerini söylediler. Servisin ise araç tesisi gibi bir hizmeti yokmuş. Bu konuda varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kaza durumunda servis ya da kaskonun araç tesis etme politikası nedir? Sorunsuzca verirler mi? Yoksa biraz uğraşacak mıyız? Polis beni de kusurlu bulursa durum ne olur? Kasko her durumda her şeyi öder mi?

Hepinize kazasız, belasız yolculuklar.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun..Allah cana zarar vermesin..Benim aklıma iki şey takıldı..Hava yastıkları neden açılmadı sen mercedese çarpınca acaba..Bide tampon bagaj iptal diyorsun audi plaka düştü demişsin bu kadar kalite farkı varmı arada??TEkrar geçmiş olsun..

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.Allah daha büyüklerinden korusun.Kalite farkını bilemiyorum ama çarpma anındaki hız,çarpma açısı hasar oranını çok fazla etkiliyor.Arabalar yer değiştirmiş olsa belki aynı hasarı Audi alırdı.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük geçmiş olsun hepsi hallolur kafana takma...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun öncelikle;airbag olayına gelince ön tampon çok fazla içeri girmediği için açılmamıştır bence,Allah beterinden korusun ...

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun...sana ve yanındakilere bişey olmaması çok önemli..allah bi daha yaşatmaz inşallah..sana ve yanındakilere geçmiş olsun

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük geçmiş olsun..

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Geçmişolsun öncelikle...
Sadece tampona hasar vermiş bir darbede havayastıkları açılmaz,normaldir.Audi ise tamamen cüneyt'in dediği nedenlerden ötürü az hasarlıdır.Bir de ön ile arka sağlamlığı herzaman farklıdır.Arabaların önleri herzaman daha dirençlidir

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( geçmiş olsun