1.videse zor geçiyor neden olabilir

trojan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar arabam 1. videse durmaya yakınken neredeyse duracakken geciyor neden olabilir acaba debriyajına baktırdım yarım gitmiş dediler ondan olabilirmi birde gecenlerde bir kaza yaptım sol arka kapı özel opel servisinde değişecek buna takılan kapının orjinal oldugunu nasıl anlarım bilgi verirseniz sevinirin saygılarımla............

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.vitese hareket halindeyken kolay kolay geçmez diye biliyorum ben
şahin-uno-astra f
hepsinde durum aynıydı

frtakbal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum bende de var 1.vitese hareket halinde zor geçiyor yavaşlandığında bu sorun olmuyor,galiba opel bazı seri lerde böyle sistem uygulamış.Vardır bir bildikleri:)

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
bu her araçta normal bir durumdur,araç seyir halindeyken 1 vitesi geçmesi bir hayli zordur,bunu ilkk önce 2 ye ve sonra 1 re atarak çözersiniz

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar arabam 1. videse durmaya yakınken neredeyse duracakken geciyor neden olabilir acaba debriyajına baktırdım yarım gitmiş dediler ondan olabilirmi birde gecenlerde bir kaza yaptım sol arka kapı özel opel servisinde değişecek buna takılan kapının orjinal oldugunu nasıl anlarım bilgi verirseniz sevinirin saygılarımla............

vitesin 1 e zor geçmesi debriyajın aşındığının göstergesi değildir, çünkü ben 2 hafta önce değiştirdim seti, benimki de zor geçiyor, evvelden beri zor geçiyordu zaten, ama beni pek te rahatsız etmiyor, alıştık artık:)

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hareket halindeki arabayı 1.vitese geçirmeye çalışmanın mantığı nedir açıklayabilir misiniz?