1. Vites rampada arac kalkmiyor

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle s.aleykum arakadaslar sorunum su arac 1. Viteste bile dik rampada kalkmiyor baskasi felanda siyirmiyor zaten baskida yeni ama ama arac bi irkiliyo birakiyo bogulur gibi arac hicbi ariza kodu vermiyordu taki ozel bi serviste cihaza baglanana kadar cihaza baglanip olan arizalarini siliyorum sikayetin gecmezzse araci birakin inceliyecez denildi ve araci calistirmak icin kontagi actim ve hemen bi ariza yandi bununda resmini paylascam daha once basina gelen cozum bulan oldumu arkadaslar not : arac kendini kaldirmayi basarabilirse devir yukselince aliyo basini gidiyo..

Screenshot_20200516-001256d5f0d6c4823026a4.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeği söketine hem elektrik hattına hemde kelebek soketine oksit deforme varmi ve gaz kelebeğinin yanında motor var o sökülür içerisinde anormallik varmı bakılır lehim kopması gibi sonra aracın sonrasında pedalı sökülür ve içerisinde temizleme işlemi yapılır bakır kısımlarında deforme varmı bakılır

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeği söketine hem elektrik hattına hemde kelebek soketine oksit deforme varmi ve gaz kelebeğinin yanında motor var o sökülür içerisinde anormallik varmı bakılır lehim kopması gibi sonra aracın sonrasında pedalı sökülür ve içerisinde temizleme işlemi yapılır bakır kısımlarında deforme varmı bakılır
Üstad pedali sokup baktim ici gayet temizdi ama ben yine kolanya yardimi ile temizledim pedal kismina tamam dersek bu kelebekteki motor kismi dediniz bunun resimli bi sekli varmi acaba atabilirmisiniz tesekuurler cevabiniz icin

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebileginin yanında siyah kısım

Ryzeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustad o plastik kismi soktumde elektriksel herhangi bi aksagam yoktu disli vardi sadece onlardada bi problem goremedim kapattimm soketin kablolarina baktim kopukluk cikiklik yoktu kelebegi temizleyip taktim.sorun duzelmedii yakin cevrede ayni aractan birinde vardi ondan maf senseru sökup taktim ondandir belki diye ondandan bi sonuc alamadimmm