1992 1.8 vectra beyaz duman

m_yerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.onlinemeqan.com
merhaba arkadaşlar 1992 vectramda sabahları beyaz duman problemi yaşıyorum (bugün nisan 5 olmasına rağmen). ve aracı ilk çalıştırdığım zaman 5 dk içinde egsozun altı epey ıslanıyo ve hararet daha neredeyse hiç yükselmedi hatta kışın mavinin hemen az üstünde bunu geçen bi galerici abim gördü de bi parça tarif etti bana (anladıım kadarı ile benzin kelebeği mi ne var o parça) değiştirmen gerekli keser dedi ama aklıma takılıo benim aracım karbüratörlü ve lpg sistemi var sizce sorun bu olabilir mi
bir diğer sorun ise aracım ile yazın tatile gitmiştim ve yağı tamdı geçenlerde baktım 1 litre anca kalmış 2 litre yağ kattım ve aracı sert kullanırsam motorun üst kısmından kenarlarına yağ sızdırıyor.

unutmadan aracım 300.000 km de...

1994 gt 155 var benzinli onda hiç bu tür bi problem olmadı şimdiye kadar

ya şimdi 1 haftaya kadar tatile gitcem ve en az 2000 km yol yaparım gt çok yakar die bununla gitmek istiorum da yardımcı olursanız çok sevinirim

ABS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yag sızdırması cok sıkıstırınca bendede yapıyordu.Conta falan degistirdiler sorun yok suan.Beyaz duman su sarfiyatından olur diye dusunuyorum.
Bu konuda bilgili arkadaslar yardımcı olacaklardır.

m_yerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.onlinemeqan.com
Yag sızdırması cok sıkıstırınca bendede yapıyordu.Conta falan degistirdiler sorun yok suan.Beyaz duman su sarfiyatından olur diye dusunuyorum.
Bu konuda bilgili arkadaslar yardımcı olacaklardır.

peki arkadaşım sen mantar conta denilen şeyi mi deiştirdin

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eğer üst kapaktan terleme yapıyorsa conta üst kapak contasını değiştirirsen düzelir; ama silindir kapağının ordan terletiyorsa yağ yakıyor demektir; mototr soğukken beyaz duman çıkarması normal diye biliyorum ama radyatör su seviyesini kontrol et; eğer su eksiltiyorsa ve soğutma sisteminde kaçak yoksa silindir kapağında problem vardır ya da silindir kapak contası yanmıştır....

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyaz duman motora su girerse olur diye biliyorum ama ustalar daha iyi bilir, yağ sızdırması ise keçe conta var en üstte motoru sıkıştırınca ondan kaçırır bide o keçe eskidiyse yapar, o conta ya orjinal keçe conta ile değiştiriceksin yada kesme keçeden yapıyolar çakma oluyor 1 sene içinde kaçırıyor ama daha ucuz yada sıvı conta kullanıyorlar o sertleşiyor oda tutuyor ama bence sen orjinalden taktır, çakma alsan sıkıştırınca yine atıcak yani çabuk bozulur madem tatile gidiceksin önümüzde yaz sen orjinal al, sıvı ise iyi usta atmaz ve cimrilik yapıp az kullanırsa 1 2 hafta içinde yine kaçırır. Riske girme orjinal al yağ için, duman içinde bence motora radyatör suyu karışıyor ama tam bilgi yok bir ustaya danış derim. Geçmiş olsun ve iyi tatiller.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 1992 vectramda sabahları beyaz duman problemi yaşıyorum (bugün nisan 5 olmasına rağmen). ve aracı ilk çalıştırdığım zaman 5 dk içinde egsozun altı epey ıslanıyo ve hararet daha neredeyse hiç yükselmedi hatta kışın mavinin hemen az üstünde bunu geçen bi galerici abim gördü de bi parça tarif etti bana (anladıım kadarı ile benzin kelebeği mi ne var o parça) değiştirmen gerekli keser dedi ama aklıma takılıo benim aracım karbüratörlü ve lpg sistemi var sizce sorun bu olabilir mi
bir diğer sorun ise aracım ile yazın tatile gitmiştim ve yağı tamdı geçenlerde baktım 1 litre anca kalmış 2 litre yağ kattım ve aracı sert kullanırsam motorun üst kısmından kenarlarına yağ sızdırıyor.

unutmadan aracım 300.000 km de...

1994 gt 155 var benzinli onda hiç bu tür bi problem olmadı şimdiye kadar

ya şimdi 1 haftaya kadar tatile gitcem ve en az 2000 km yol yaparım gt çok yakar die bununla gitmek istiorum da yardımcı olursanız çok sevinirim

Üstat aynı sorun bendede vardı sübap kapağı contam eskimişti yağ akıtıyodu gittim mantar conta aldım orjinalini taktım kesti. Su akıtmaya gelince benim arabada atıyo sabahleyin eksozdan çok az atar ısınınca keser. Eğer suyu çok atıyosa ve araba patıtdıyosa contan yanmış demektir. Yok sabahleyin az bişiy atıyosa motor sağlıklı çalışıyosa patırdamıyosa korkma hiç bişe olmaz. bendede 93 vectra var 1.8...
seninkide benimkide 10 yaş üstü arabalar ufak tefek sorunlar normaldir.
NOT: SÜBAB KAPAĞI CONTASINI ORJİNAL AL YAN SANAYİ ALMA ONLAR BİR HAFTA SORA TEKRARDAN PARÇALANIP YAĞ KAÇIRIYO KEÇEYİ TAKARKEN USTANA SÖYLE FAZLA SIKMASIN VİDALRI KEÇE EZİLİP PARÇALANIR.
:alkis:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyaz duman meselesine gelince eğer motora su kaçıyosa beyaz duman atar ama aradaki şu farka dikkat et eksozdan hem beyaz duman hemde suyu aynı nda atıyo ve araba zor çalışıp gaz verdinde patırdıyosa contan yanmış demektir su felan yoksa sade dumansa iyi bir karbüratörcüye gitmen lazım. geçmiş olsun umarım sorunun hallolur. Eğer contan yandıysa ortalama 300 ytl çıkar.

Son düzenleme: