1997 model corsa b de rolenti sorunu

denge09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merabalar 97 model 1,4 swıng arabam da sabahları yada sogukken ılk calıstırmada stop etme sıkıntısı mevcut arac ısındıktan sonra hersey normale donuyor.ayrıca sogukken bu stop etmesının ardından arac bıdahakı sefere cok gec ve cok zor calısıyor.bu durum arıza lambasınıda yaktırıyor.aracımda lpg mevcut lpg yı ılk taktırdıgımda bu olay sogukken rolentı dusmesıydı artık stop etmeye basladı.oksıjen valf sıcaklık sogukluk musuru rolentı motorunu degıstırıdım egr yıde baska bı aractan degıstırerek denedım cozum olmadı artık yapacagım bısı kalmadı yardım edersenız sevınırım nasıl cozum bulabılırım hersey ıcın tesekkurler.

seyyidhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araç bendede vardı aynı sıkıntıları bende yaşadım. tık demeyen aracımda bozuk olmayan yer kalmadı (ustalara göre) şu bozuk bu bozuk dediler dünya masraf ettim. en sonunda klima arızalıydı aracı opel servisine bıraktım aracı aldığımda rölanti yüksekliği oldu bu sefer söyledim bir işlem yapmadık dediler. bu defada rölanti biraz yüksek çalışıyordu. sonuç lpg takmak 550 liraydı harcadığım parada en az 750 liraydı abartmıyorum. sonuç arabamdan soğudum. nefret ettim 1500 lira aşağısına 9000 liraya klimalı 100000 deki orjinal arabamı sattım. (98) bir daha lpg li araca binmem dedim olmadı bir desıralı yı deneyelim dedik. o da olmadı. 3. aracımı aldım o da lpg li idi. belki de lpgsi iyiydi ama içindeki lpg yi bitirip sökmek oldu ilk işim. şimdi biraz fazla yakıt parası ödüyorum ama kaliteyi yaşıyorum kafamda rahat.

seyyidhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz gerçi bir çok şeyi değişmişsiniz. bence bu hatalar arabanızda yoktu. çalışmanın lpg ile ligisi yok denir. size tavsiyem lpg sistemini tamamen çıkarın motor kısmında lpg ile alakalı hiç bir şey kalmasın. ortalama 300-500 km le benzinle binin bakın aracınız nasıl düzeliyor.

denge09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedıgınız gıbı uc kurus tasarruf edecez derken 5 kurus masrafa gırıyoruz su lanet lpg yuzunden arac benzınde yapmasa aynı sorunu sana hak verıcemde benzınde de yapıyor.cok sogudum aractan aynen sızın gıbı